Tato opravdu velmi silná žena strávila kvůli vážnému onemocnění celý svůj život ve velké kapsli

Tato žena byla nucena strávit celý život ve velké kapsli. Byla totiž velmi nemocná, takže jí zkrátka nezbývala žádná jiná možnost. Je to skutečná hrdinka.

                   

Martha Mason je žena, která sice strávila celý život ve velké kapsli, ale i přes to si zachovala neuvěřitelný optimismus, statečnost a vždy byla vděčná svému osudu. A to i navzdory tomu, jak těžké to ve svém životě měla. Naučila se totiž být vděčná a poučila se z každé situace. K tomu měla kolem sebe jen samé pozitivní lidi, kteří jí ve všem pomáhali.

Svůj zdravotní stav tajila

Martha se narodila na začátku roku 1937. Byla to velmi aktivní, veselá a také oblíbená holčička, která chodila do školy a ze všeho nejraději si hrála se svými kamarády někde na hřišti. V 11 letech ale bohužel onemocněla dětskou obrnou, o které se dozvěděla od svého staršího bratra. Ten byl totiž nemocný taky a ona až po jeho smrti začala pociťovat příznaky této nemoci.

Její rodiče byli ale smrtí jejich syna tak zdrcení, že se rozhodla, že svůj zdravotní stav bude před nimi tajit. Bohužel se ale příznaky nedaly skrývat do nekonečna a tak jednoho dne byla převezena do nemocnice. Po měsíci už se dívka nemohla sama ani hýbat a dokonce ani dýchat. Z toho důvodu jí byl nasazený dýchací přístroj, kterému se říkalo „železné plíce“. Taková kapsle pomáhá člověku s dýcháním, protože se v ní mění tlak.

Začala psát články

Lékaři nedávali malé dívce žádnou šanci, říkali, že jí zbývá maximálně 1 rok života. Ale ona všechny překvapila. Dokonce se dožila 72 let. Její rodina a přátelé se o ni celý život starali a ona byla známá svým optimismem. Díky tomu, že byla napojena na tuto velkou kapsli, mohla vystudovat střední školu a také dvě prestižní univerzity. Vystudovala žurnalistiku a dokonce pracovala pro místní noviny.

i

Nejprve jí pomáhala její maminka, ale poté se objevily počítače, které dokázaly její řeč převést na psaný text. A na psaní článků měla opravdový talent, protože byly velmi oblíbené. Dokonce vydala i vlastní knihu. Martha Mason zemřela v roce 2009 ve věku 72 let. A její příběh dodnes inspiruje velké množství lidí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články