Neobvyklé přátelství mezi veverkou a psem dokazuje, že protiklady se přitahují. Tito dva se zkrátka zbožňují

Existují různé druhy přátelství. Toto je však velmi neobvyklé, zato velmi intenzivní. Možná jsou každý jiný, ale přesto se zbožňují.

                   

Že nemůže existovat přátelství mezi kočkou a myší nebo psem a veverkou, to nám vtloukají od malička do hlavy známé dětské kreslené pohádky. Opak je ale pravdou. Ve skutečnosti může existovat důvěrné přátelství mezi kýmkoliv, ať už je to ve zvířecí říši nebo ve světě lidí.


Veverka a pes jako nejlepší přátelé

Zní to možná jako otřelá fráze, ale protiklady se nejspíš skutečně přitahují. Alespoň to tak vypadá u těchto dvou zcela odlišných druhů zvířat. Veverka Stevie a pes jménem Cali jsou nerozlučnou dvojkou už od úplného začátku, kdy si veverka pejska vyhlídla. Měla totiž pocit, že je Cali až moc osamocený, a že by nejspíš potřeboval opravdového přítele. Tak vzala osud do svých tlapek a začala ho navštěvovat.

i


Rádi si spolu hrají

Cali rád lehává na posteli u otevřeného okna ve svém domě a pozoruje, co se děje venku. Možná i to byl důvod, proč si ho Stevie všimla. Pes totiž bydlí nedaleko parku, jehož stromové aleje sahají až k jejich zahradě. Stevie tak měla skvělou příležitost, jak ze stromu seskočit rovnou k němu do okna. Což také jako zvědavá veverka udělala. Cali byl zpočátku vyděšený, ale brzy mu tato malá potvůrka padla do oka. Díky své veselé povaze změnila jeho stereotypní až nudný život k lepšímu.


Stevie Caliho přinutila, aby si s ní hrál a skotačil s ní. To má totiž Stevie ze všeho nejraději. Ihned pochopila, že tento pes potřebuje zkrátka rozveselit, a tak k němu do pokoje skáče při každé příležitosti. Cali si na veverku už tak zvykl, že čeká každý den u okna a vyhlíží ji. Stevie vždy přiběhne a radostí skáče pejskovi po zádech a mazlí se s ním. Oba jsou spolu velmi šťastní.

i

Lidé si z nich mohou vzít příklad

Cali a Stevie by mohli jít mnohým příkladem. Jsou důkazem toho, že sympatie mohou propuknout u kohokoliv, bez rozdílu rasy, národnosti či barvy pleti. Na rozdíl od lidí, kteří rádi věří předsudkům a posuzují ostatní, mají zvířata mnohem „lidštější“ povahu. Zvířata nikoho nehodnotí, zvířata milují, upřímně a bez výhrad. A to je i případ těchto dvou. Padli si do oka na první pohled a teď už bez sebe nemohou být. A jejich přátelství je skutečné. O tom svědčí jejich společné fotografie, které pořídil Caliho páníček. Však posuďte sami, jak jim to spolu sluší.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články