Nepotřebné léky nikdy nesplachujte do toalety. Zde jsou nejlepší možnosti jejich likvidace

                   

Pokud máte tendenci zacházet se svou toaletou jako s tekutým odpadkovým košem, je čas to změnit. Nejenže spláchnutí cizích předmětů může vaši toaletu ucpat a povede k drahé návštěvě instalatéra, ale může to mít také škodlivé účinky na životní prostředí a zásoby vody. Jednou z nejškodlivějších věcí, jakou můžete spláchnout do kanalizace, jsou medikamenty.

Léky

Nikdy nesplachujte léky do toalety nebo do kanalizace, protože se nakonec dostanou do systému čištění odpadních vod. Mohou kontaminovat vodu a neúmyslně nás vystavit chemickým látkám z léků. Navíc tyto chemické sloučeniny nalezené v jezerech, řekách a potocích, nelze filtrovat v čističkách odpadních vod, proto jsou velice nebezpečné také pro ryby a divokou zvěř.

Možnosti likvidace medikamentů

Nejlepší možností likvidace léků je vždy najít místo, kde od vás nepotřebné medikamenty odeberou zpět. Prošlé nebo zbylé léky vraťte do sběrného dvora ( pokud je na to vybaven) nebo vraťte v lékárně.  Vždy se naskytne možnost, jak se nepotřebného zbavit a neohrozit tak životní prostředí.

Jak se léky ekologicky zlikvidují

Léky jsou definovány jako nebezpečný odpad. Lékárny či sběrné dvory léky shraňují, předají specializované firmě a ta je odveze do spalovny, kde se ekologicky spálí.

Úvodní obrázky: Pixabay, Zdroj: Bestlifeonline.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články