Matka koupila dceři k Vánocům dárek. Místo očekávaného nadšení z nové věci čekal celou rodinu šok

Matka měla obrovské naděje udělat svojí dceři hezké Vánoce a potěšit ji. Místo radosti z dárku čekalo rodinu velké zklamání, které samozřejmě všechny překvapilo.

dárek k vánocům převázaný červenou stuhou i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Každý rodič chce svému dítěti udělat hezké Vánoce a potěšit ho dárky, z kterých bude mít radost. Občas se jim to, ale úplně nepovede. Místo očekávaného nadšení a překvapení se pak objeví zklamání a smutek. U malých dětí se dá ještě pochopit pláč a smutek, ale u těch velkých už ne. V tom případě je dobré zachovat si určitou úctu k rodičům a nic neříkat. Přejít situaci s přehledem a dárek si aspoň na nějakou chvíli ponechat doma, aby se nikdo neurazil.

Překvapení pod stromečkem

Něco podobného se stalo dceři paní Clarksonové. Během Štědrého dne rozbalila pod stromečkem něco, co jí zrovna dvakrát nepadlo do oka. Místo očekávané vysněné kabelky, objevila v dárku tu, která ji moc nezaujala. Červená kabelka střední velikosti, totiž nebyla tím pravým ořechovým pro ni. Žádný smutek nebo nesouhlas s dárkem, ale neprojevila. Celou dobu se tvářila, že je vše v pořádku. Matka si tedy myslela, že své dceři udělala obrovskou radost a kabelku dostatečně vynese do společnosti.

Zajímavý nález v bazaru s oblečením

Pouhé čtyři dny po Vánocích se matka vydala se svou druhou dcerou Elie Clarksonovou na každoroční tradiční nákupy v bazarech s oblečením. Po prohlédnutí téměř celého obchodu si najednou všimly známě vypadající kabelky na poličce. Když se přiblížily blíž, bylo jim to jasné. Jednalo se přesně o tu červenou tašku, kterou dala své dceři k Vánocům. Nechápaly, jak ji mohla, po tak krátké době odnést do Second handu a nemít žádné výčitky svědomí.

červená kabelka iZdroj fotografie: Pixabay

Odplata na TikToku

Nějakou chvíli se rozmýšlely, co v takové situaci budou dělal. To znamená jestli ji nechat v obchodě a nedělat, že se nic nestalo nebo zvolit druhou variantu a nějak dceři a sestře naznačit, že udělala chybu. Nakonec se rozhodly pro druhou variantu. Natočili společně TikTok, kde má matka u sebe kabelku, která původně neměla být její. Uveřejnily toto video na sociální síť, kde vyvolalo pořádný rozruch. Části lidí to přišlo velmi smutné a té druhé naopak vtipné.

Jak se správně zachovat v takové situaci?

V případě nevhodných dárků, je dobré nic nenaznačovat a nějak to, že jste nedostali, co jste si zrovna přáli nekomentovat. Zbytečně pak můžete způsobit zklamání na druhé straně. Když vám totiž někdo dává dárek, kupuje ho s láskou. Snaží se vám nabídnou to nejlepší, co vám můžou dát. Musíte si také uvědomit, že každý má jiný vkus a finanční možnosti a od toho se to celé odvíjí. Proto se snažte být klidem laskavý, i když se to někdy zrovna nevydaří.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články