Matka po porodu dostala své dítě do náruče, při pohledu na něj ale propadla hysterii. Lékaři udělali neomluvitelnou chybu

Novorozené dítě přinesli matce, která odpočívala po těžkém porodu. Když ale svého synka uviděla byla zděšená. Začala tedy pátrat co s jejím synem lékaři dělali.

mimino žena čepička
                   

Ženě se narodil zdravý a krásný chlapeček. Po narození ho zdravotníci podrobili standartním testům jako je vážení, měření, odběr krve a zkontrolovali jeho celkový zdravotní stav. Jak se ale později ukázalo, matku dítěte ani neinformovali o tom, co s miminkem dělají. A že to nebyly jen standartní testy. Porodní asistentka udělala neomluvitelnou chybu a děťátko zbytečně operovali.

Zbytečná operace miminka

Jennifer Melton, novopečená maminka chlapečka, odpočívala po těžkém porodu, ale po chvilce jí dítě vrátili zpět do náruče. Žena se ptala, jaké má její syn výsledky. Čekala, že uslyší míry a váhu. Když porodní asistentka začala vyjmenovávat, jakým testům miminko podrobili, byla značně zmatená z toho, co slyší. Jennifer, která dávala své dítě sestrám na kontrolu ani nedostala informaci, že byly jejímu synovi, jménem Nate, udělány další testy.

uzdička jazyka i

O tom, že ho i operovali, matku též neinformovali. Pochybení zdravotního personálu je značné již v této chvíli. Je povinnost zdravotníků v porodnici informovat matku o všem, co s jejím miminkem dělají. Bohužel to není ale jediná závažná chyba v tomto případě. Ukázalo se, že chlapeček podstoupil operaci, kvůli odstranění vazivové blanky, která se táhne pod jazykem (frenulum).

Závažné pochybení lékařů

Když se Jennifer podívala na své dítě, uviděla v jeho puse krev. Byla neuvěřitelně vyděšená. Každá matka se vždy bojí o své novorozeně, nelze si pro to ani představit, jak se Jennifer musela cítit, když viděla svého synka. Neinformovanost matky přinesla řadu otázek a zděšení. Vyptávala se, co a proč s Natem lékaři dělali. Nakonec se žena dozvěděla obzvlášť zdrcující zprávu.

rodina v porodnici i

Zdravotní personál udělal další neomluvitelnou chybu. Ukázalo se totiž, že porodní asistentka v důsledku chyby lékařů přinesla špatné dítě. Nate byl tak operován úplně zbytečně místo jiného miminka, které to potřebovalo. Nate byl naprosto zdravý chlapeček a přesto, že si tento zážitek nebude pamatovat, jeho matka musela projít obrovským strachem, stresem a krátce po porodu čelit takovým to neuvěřitelným chybám. Nyní je chlapec již v té nejlepší péči svým rodičů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články