Namísto toho, aby splnil úkol v písemce, rozhodl se argumentovat. Reakce učitelky je překvapivá

Během písemky dostal jasný úkol, který však nesplnil a dokonce učitelce do písemky napsal svůj upřímný názor. Reakce učitelky se začala rychle šířit po internetu.

Žák ve škole i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V poslední době se internetem šíří fotografie oznámkované práce studenta, který se rozhodl nevěnovat pozornost zadanému úkolu a místo toho se zaměřil na svůj osobní názor na spisovatele, o kterém se v hodině diskutovalo. Fotografie okamžitě upoutala pozornost uživatelů internetu, kteří se začali bavit o tom, zda je to správný přístup studenta a zda učitelka správně reagovala na jeho výtky. Student Kevin měl za úkol číst knihu „Syzyfové práce“ od Stefana Żeromského.

Odmítl splnit úkol

Úkol, který mu učitelka Martina zadala, se ovšem rozhodl ignorovat. Namísto toho se ve své práci zaměřil pouze na to, co si myslí o samotném spisovateli. Kritikou rozhodně nešetřil, napsal, že spisovatel sám byl stejně jako celý jeho život nudný, a proto ani zadanou knihu nečetl.

Jeho učitelka se však nad touto poznámkou nerozčílila a místo toho se rozhodla reagovat na studentovy výtky při hodnocení jeho práce. Fotografie oznámkované práce se rychle rozšířila po internetu a stala se předmětem diskuze. Za jeho postoj k úkolu mu nedala špatnou známku, naopak ho pochválila za to, že si stojí za svým názorem.

Úkol zněl jasně

Práce se skládala ze dvou popisných otázek, zda jsou studenti schopni vyjmenovat hlavní postavy knihy a zda znají autora. Student, který se rozhodl nečíst knihu, přiznal, že nezná odpověď na první otázku. Jeho učitelka se však nevzdala a místo toho se rozhodla nezpochybňovat jeho postoj a naopak ho pochválila. Navíc se poté začala ptát na názor ostatních uživatelů internetu na to, zda je to správný přístup. Mnoho uživatelů internetu se zapojilo do diskuze a názory se různí.

Dívka se hlásí ve škole iZdroj fotografie: Depositphotos

Výsledek veřejné debaty

Někteří souhlasí s postojem studenta a tvrdí, že je důležité, aby si studenti mohli vybrat, co chtějí číst a co ne. Na druhé straně jsou lidé, kteří tvrdí, že je důležité, aby studenti poznávali klasickou literaturu a nevybírali si jen to, co se jim líbí. Navíc, ve škole se mají učit plnit úkoly. Diskuse také zahrnovala téma vzdělávání v oblasti jazyků a toho, zda by se mělo více podporovat výuku cizích jazyků. Co si o tom myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články