Neuvěřitelný výkon novopečené maminky. Deset měsíců po porodu překonala rekord Usaina Bolta

Po porodu je na matky vyvíjen tlak nejen v rámci výchovy dítěte a nové životní role, ale také, jak rychle se vrátí do práce nebo zhubnou a budou opět ve formě, v jaké byly před porodem. O to víc, pokud se jedná o profesionální sportovkyně. Allyson Felix je americká sprinterka, která se po 10 měsících od porodu vrátila na dráhu, kde překvapila celý svět.

Obtížné těhotenství

Ani Allysono těhotenství nebylo lehké. Musela rodit náhle císařským řezem už ve 32. týdnu. Nadměrně vysoký krevní tlak s tím spojený se ukázal být nebezpečný jak pro matku, tak i pro nenarozené dítě. Její dcera Camryn vážila pouhých 1 500 gramů a dalších 29 dní strávila v inkubátoru.

Čerstvá maminka na mistrovství světa

Čerstvá maminka se vrátila na hřiště a hned se zúčastnila mistrovství světa, kde si ve smíšené štafetě na 4 x 400 metrů vyzvedla své 12. zlato. Možná by to nebylo tak zvláštní, kdyby nebyla pouhých 10 měsíců po porodu. Výhrou dokonce překonala v počtu zlatých medailí i Usaina Bolta, se kterým dlouho sdílela rekord.

Potíže se sponzory

Vrátit se po takové traumatické zkoušce bylo jak emocionálně, tak i fyzicky velice náročné. A to přišla další komplikace. 33letou sportovkyni již nadále nechtěla sponzorovat společnost Nike, protože věřila, že narození dítěte ovlivní její výkony. Nakonec se dohoda s Nike zrušila, ale společnost později zavedla novou politiku, aby se na atletky po dobu 18 měsíců nevztahoval nepříznivý finanční dopad, pokud byly těhotné a právě porodily. To je o 6 měsíců déle než v předchozích pravidlech. Výkon Allyson ale neutrpěl. Cítila tlak, aby se co nejdříve vrátila do formy, a také tak udělala. Její vítězství je o to působivější, že dokázala překonat rekord Usaina Bolta pouhých 10 měsíců po porodu.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Businessinsider.com

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek