Nevyhazujte prázdné plechovky, vyrobte si z nich krásné dekorace do domácnosti

                   

Vyhnout se zcela odpadu je v dnešní době nemožné. Pokud ale chcete žít trochu víc ekologicky, existuje spousta možností, jak některé věci recyklovat. Jednou z takových věcí je i obyčejná plechovka. Pokud ji při otevírání nepomačkáte nebo nepoškodíte, tak se z ní dá s trochou šikovnosti vyrobit spousta krásných věcí.

Praktický stojánek na tužky

Přetvořit plechovku můžete třeba na originální stojan na tužky. Natřete je akrylovou barvou, nejlépe bílou, z ubrousků vystřihněte květiny nebo jiné hezké obrazce a pomocí štětce a lepidla je na plechovku přilepte. Celé dílo pak ještě jednou přetřete lepidlem. Pořídit se dá speciální lepidlo na decoupage, použít ale můžete jakékoliv tekuté lepidlo, které po zaschnutí zprůsvitní.

Máte neustálý nepořádek v barevných stuhách? Stačí do plechovky kolmo pod sebou vyvrtat tři otvory. Pak každou třetinu natřete barvou jedné stuhy, vložit klubka dovnitř a jejich konce prostrčit otvory. Snadno se vám budou stuhy odmotávat bez toho, aby se zauzlovaly, a navíc se nebudou nikde plést a překážet. Dovnitř můžete umístit i provázky.

Držáky do koupelny

Z plechovek můžete vyrobit i praktické držáky do koupelny. V takovém případě ale budete muset odstranit jak jejich víko, tak jejich dno. Pomalujte je podle své fantazie nebo je polepte barevnou látkou tak, aby se barvou a stylem hodily do vaší koupelny. Přidělejte je svisle na zeď. Pokud nechcete vrtat, použijte oboustrannou lepicí pásku nebo lepicí hmotu. Do plechovek pak můžete zastrčit věci jako fén nebo kartáč na vlasy – díky jejich tvaru nepropadnou.

Pokud plechovce ponecháte její dno, můžete si stejným způsobem vyrobit i držák na zubní kartáčky, šampony, kosmetické štětce a tužky nebo třeba i menší ručníky. Vyzdobit je můžete podle své fantazie a věci vám pak nebudou překážet na umyvadle nebo na poličkách. Navíc je budete mít vždy po ruce a přehledně roztříděné.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Truelife.gr

 

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články