Nezdá se mi nový partner kamarádky. Jak se zachovat?

Kamarádíte spolu už roky, sdílíte spolu každou sebenepatrnější myšlenku, jezdíte spolu na dovolenou, nakupovat i bavit se. Podporujete se a jste jedním slovem nerozlučné. Vy a vaše nejlepší kamarádka tvoříte skvělý tým. Až do chvíle, kdy si přivede svého nového partnera – a on se vám na první pohled nezamlouvá. Máte ale právo soudit její výběr přítele? Máte právo se jí motat do vztahových záležitostí? Ale nezačne se váš přátelský vztah měnit? Co když nenalezne rovnováhu mezi vámi a svým přítelem? Co když už se nebudete moci spolehnout, že se vždy dostaví na dohodnutou schůzku?

Zamyslete se, proč vám kamarádčin partner nesedí

Pokuste se ovládnout své emoce a uklidněte se. Nejprve je zapotřebí trochu nahlédnout do svého vlastního nitra a zeptat se sama sebe, co ve skutečnosti potřebujete a proč máte z jejího nového partnera strach. Je možné, že se obáváte ztráty své kamarádky a dlouhých hodin, které trávíte rozebíráním důležitých i méně důležitých životních témat. Je zřejmě, že s jejím partnerem se váš život změní a vstupuje do nové fáze. Zkuste si s ní promluvit a vysvětlete jí, jak se cítíte. Popište jí své potřeby namísto věčného zlostného vylévání svých negativních emocí na jeho osobu.

Vyhněte se kritice

Na otázku, jak na vás její partner působí, zkuste odpovědět upřímně, avšak bez zbytečných útoků a uštěpačných frází. Vaše přítelkyně se upřímně zajímá o váš názor, ale také potřebuje cítit, že její volbu respektujete. Proto se zdržte škatulkování a nálepkování a zachovejte se dospěle. Jen při vzájemném respektu může vaše kamarádství pokračovat i nadále.

Dejte mu šanci a zkuste ho poznat

I když se vám partner vaší kamarádky nepozdává, víte jistě, že ho skutečně znáte? Dejte mu šanci a zkuste se všichni setkat a jít spolu na procházku nebo do kina. Poznejte jeho skutečnou osobnost a všímejte si těch detailů, které vaše přítelkyně zpočátku kvůli nadšení a zamilovanosti nevidí. Jak se k ní chová? Jaké jsou jeho úmysly?

Pamatujte, že přátelství je životní trvalou hodnotou

S kamarádkou jste prožili spoustu krásných i těžkých okamžiků. Vaše kamarádství nikdo a nic už nikdy ze světa nevymaže a je důležité, aby i s partnerem chtěla být dále součástí vašeho života. Můžete vstoupit do nové fáze, ale vždy budete vědět, že je tady pro vás a ona bude vědět, že vy jste tu pro ni.

Obrázky: Freepik, Autor: Marián Žitný

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek