Nostradamus údajně předpověděl smrt královny Alžběty. A co dalšího čeká královskou rodinu v blízké budoucnosti

Po smrti královny Alžběty II. se začaly objevovat zprávy, že i tuto událost předpověděl známý jasnovidec Nostradamus. Úplná pravda to ale není, předpověděl ji autor, který o něm psal.

                   

Není už snad nikdo, kdo by neznal Nostradama a jeho proroctví. Michel de Nostredame se narodil v roce 1503. Byl to francouzský astrolog , lékárník a lékař. Proslavil se však nakonec zejména knihou proroctví, z nichž mnohá se údajně vyplnila. Již za života se věnoval předpovídání událostí pro významné osobnosti a na dvůr si jej povolala i královna Kateřina Medicejská, aby sestavil horoskopy a předpovědi pro ni a její děti.

Jeho kniha obsahuje 942 prorockých čtyřverší

Jeho stěžejní dílo je kniha prorockých veršů, která obsahuje 942 poetických čtyřverší předpovídajících budoucí události. Přesto, že je mu připisováno mnoho splněných předpovědí, obecně se dá říct, že tato čtyřverší jsou natolik obecná, že by mohla sedět na mnoho událostí. Skeptici poukazují na to, že většinou se proběhlá událost přiřkne nějakému čtyřverší až poté, co se odehraje.

Nikde se nezmiňují konkrétní osoby a mnohdy ani letopočty. Kterou konkrétní osobu a událost měl Nostradamus na mysli je tak většinou spíše práce vykladačů jeho díla. Faktem však je, že úmrtí královny se podařilo předpovědět s velkou přesností. Autorem této předpovědi je však filozof Mario Reading, který ve své knize „Nostradamus: Kompletní proroctví pro budoucnost“, volně interpretuje Nostradamova čtyřverší.

Proroctví o abdikaci krále Karla III.

Kniha vyšla v roce 2005 a skutečně zde čteme: „Královna Alžběta II. zemře, přibližně v roce 2022, ve věku kolem devadesáti šesti let, tedy v pěti letech života její matky.” Trefa, toto se skutečně splnilo. Ovšem z jakého čtyřverší autor toto přesné proroctví interpretoval se nedozvíme. Dále rozebírá čtyřverší, které se má týkat královské rodiny po smrti Alžběty II.

i

Protože nesouhlasili s jeho rozvodem.
Muž, kterého později považovali za nehodného.
Lidé vytlačí Krále ostrovů.
Nahradí ho muž, který nikdy nečekal, že bude králem.

Reading tyto verše interpretuje jako proroctví o abdikaci krále Karla III. Ten skutečně usedne na trůn v roce 2022, ovšem nesetrvá na něm příliš dlouho. Vzdá se trůnu kvůli zášti, kterou vůči němu chová určitá část britské populace po jeho rozvodu s Dianou, princeznou z Walesu. Abdikuje a moc předá do rukou svého syna. Reading však spekuluje, kterého syna?

Na trůn nastoupí princ Harry? 

V posledním verši totiž čteme, že půjde o krále, který to nikdy nečekal. A to by tedy vylučovalo prince Williama. Dle spekulativní interpretace by tak měl na trůn nastoupit princ Harry. Zda se splní i toto proroctví se můžeme dozvědět již brzy. Události by se totiž měly stát poměrně rychle, v řádu pár let.

i

Readingova kniha v posledních dnech zaznamenala raketový nárůst prodejů. Právě díky jeho přesné předpovědi královnina úmrtí. Sám autor už se bohužel ke splnění této předpovědi nevyjádří, protože zemřel již v roce 2017. Jeho kniha je však plná události, ke kterým by teprve mělo dojít a uvidíme, zda šlo o náhodnou trefu nebo na těch proroctvích opravdu něco je.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články