Policie varuje před novou praktikou: Pokud se vám na autě objeví visací zámek, volejte kontaktujte policii

Na internetu se začínají šířit informace o nové praktice, díky které si zlodějové a podvodníci dokáží přijít na velké peníze. Policie varuje, nenechte se napálit.

Zloději přišli s novou praktikou, jak okrást svou oběť
                   

O tom, že o podvodníky není nouze, se ví už dlouho. Je skutečně smutné, že se kolem nás neustále objevují lidé, kteří si libují v okrádání druhých. Aby toho docílili, jsou velmi kreativní a často jsou schopni vymyslet nejrůznější praktiky, aby mohli okrást vyhlídnutou oběť. Nedávno policie informovala o nové praktice s visacím zámkem, která se u podvodníků a zlodějů stala velmi oblíbenou. Pojďme se společně podívat na to, celá praktika funguje, abychom se ji mohli vyvarovat. 

Visací zámek jako nová praktika zlodějů

Jak se ukázalo, podvodů s visacím zámkem v poslední době přibývá. To platí zejména v nákupních centrech. Policie proto varuje všechny řidiče, aby si dali pozor. Jde navíc o velmi jednoduchou praktiku, stát se obětí podvodníka může naprosto každý. Jak ale tento nový způsob okrádání obětí funguje a na co si dát pozor? Pokud si všimnete, že máte na klice dveří svého auta visací zámek, raději okamžitě volejte policii.

Na co si dát pozor

V poslední době si uživatelé vozidel, parkujících zejména v nákupních centrech, po opuštění prodejny všimli, že na klikách dveří jsou připevněny visací zámky doplněné krátkým dopisem. Původce tohoto postupu nabízí pomoc při odstranění pochybné dekorace, ale za poskytnutí kódu/šifry očekává platbu ve výši několika tisíc korun. 

visací zámek na klice auta i

Policie vyzývá řidiče k opatrnosti

Podvodníci zanechávají vedle visacího zámku poznámku, ve které řidiče informují o tom, že jim dají k zámku kód, ale za předpokladu, že jim bude dobře zaplaceno. Policie vyzývá, aby každý takový incident oběť okamžitě nahlásila a za žádných okolností nedávala nikomu žádné peníze. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články