U kontejneru nechala 100 000 Kč a šperky. Nechala se napálit novým trikem zlodějů

Kdyby vám někdo řekl, abyste dali peníze se šperky k popelnici, nejspíš byste si mysleli, že si dělá legraci. Tato žena tak ale učinila, protože si myslela, že hovoří s policistkou.

Zlatý řetízek v ruce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Představte si situaci, kdy vám zavolá policistka, která vám sdělí, že jste se stali terčem zloděje a abyste ochránili svůj majetek, je potřeba, abyste ho předali policii. Zloděj však může předání pozorovat zpovzdálí, proto vám policistka řekne, abyste peníze i šperky, které mají velkou hodnotu, nechali na nějakém místě poblíž svého domu. Například u odpadků. Něco takového byste neudělali, ale najdou se tací, kteří se nechali tímto novým způsobem krádeže obalamutit. 

Nechala se okrást

Žena, kterou podvedla žena vydávající se za policistku, je dalším příkladem toho, jak snadné je stát se obětí podvodníků. Žena byla přesvědčena, že se účastní policejní akce, která má chránit její peníze a cennosti. Bohužel se ve skutečnosti stala obětí podvodu a přišla o 100 000 Kč a zlaté šperky. Podvodnice ji kontaktovala telefonicky a vydávala se za policistu. Podle ní ženě vyhrožovali zloději, kteří chtěli vykrást její byt a bankovní účet. Aby ochránila svůj majetek, navrhla ji, aby vybrala peníze z účtu a nechala je spolu se šperky u kontejneru.

Nemožné se stalo skutečností 

Vybrala peníze ze svého účtu, kromě toho zabalila zlaté šperky do černého igelitového pytle, jak ji požádala podvodnice vydávající se za policistu, a poté zabalené věci vyndala a podle pokynů je nechala u popelnice,“ popisuje případ kapitán policejního oddělení. Bohužel se ukázalo, že šlo jen o trik podvodníka, jak získat snadný lup. Žena přišla o své úspory a cennosti a pachatelé zůstali nepotrestáni. Právě takové situace ukazují, jak je důležité být obezřetný při jednání s cizími lidmi a při předávání svých osobních a finančních údajů.

Šperky v ruce iZdroj fotografie: Depositphotos

Vydávání se za policii

Podvody využívající metodu „na policistu“ jsou v poslední době velmi populární. Oběťmi těchto zločinů se často stávají starší a naivnější lidé, proto se vyplatí pamatovat na základní bezpečnostní pravidla. Pokud vám zavolá neznámý člověk, který se vydává za policistu, je dobré ověřit si jeho totožnost a nepředávat žádné informace, zejména nepředávat peníze nebo cennosti. Pamatujte, že naše bezpečnost závisí především na nás samotných, proto se vyplatí být ostražití a obezřetní při jednání s cizími lidmi, zejména pokud jde o finanční záležitosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články