O této vychytávce jste neměli ani tušení. Naučte se správně nalévat olivový olej z láhve

                   

Olivový olej je zdravý, používá se k přípravě výtečných pokrmů, salátů nebo italských delikates. Stačí pár kapek, aby dostal pokrm pověstný šmak. Co by taky byl zeleninový salát bez olivového oleje? Jenže hrdlo láhve bývá široké a často se stane, že oleje se přilije do jídla příliš. Co dělat, aby příště k přemaštění nedošlo? Stačí použít jednu malou vychytávku, která přelití zamezí. Jistě jste o takovém řešení neměli ani tušení.

Nešikovnost může zhatit hodinové snažení

Trápíte se několik hodin přípravou ohromujících jídel a pak stačí malá nemotornost a nechtěně přidáte příliš jedné přísady, které zcela zničí vaše snažení. U oleje to platí dvojnásob, protože nikdo nechce, aby jídlo plavalo v mastnotě. Stačilo přidat jen pár kapek, ale po nahnutí došlo k vylití velkého obsahu přímo do omáčky, těsta nebo na pizzu. S přemaštěným jídlem pak už nelze nic udělat, odstranit olej je nemožné.

 

Jak předejít vylití oleje do jídla?

Na sociální síti TikTok se objevilo video amatérské kuchařky MamaB, která se zabývá různými vychytávkami v kuchyni. Dlouhou dobu jí trápilo, jak snadno dochucovat pokrmy olivovým olejem bez přelití. Pak totiž jde vniveč její snaha o zhubnutí, když je v jídle doslova louže olivového oleje, který je sice zdravý, ale také obrovskou kalorickou bombou. Hledala řešení, které by jí vyhovovalo pro zamezení vylévání oleje a neznamenalo další náklady navíc v podobě koupě karafy nebo speciálního dávkovače.

Nápad pro všechny láhve s olejem

Nápad, se kterým přišla MamaB, je jednoduchý a nepřináší žádné vícenáklady. Skoncuje s přelitím oleje, nejen olivového, ale všech, které se prodávají s klasickým plastovým uzávěrem. Video je hitem na TikToku v rámci kuchařských vychytávek a zhlédlo jej za krátký čas přes 13 milionů uživatelů, kteří jsou z nápadu doslova nadšení.

@chaldomom

#tiktokideas #learnedfromtiktok

♬ The Git Up – Blanco Brown

Vychytávka s víčkem nabízí jednoduché řešení

Běžné plastové i skleněné láhve mají na vrchu plastový uzávěr, po jehož otevření je nutné ještě odstranit plastový kryt, který většina lidí hodí do koše. A dělá chybu, jak dokládá MamaB. Stačí totiž toto plastové víčko otočit vzhůru nohama a jemně zatlačit do vroubkovaného hrdla. Tento krok zamezí přílišnému vytékání oleje a v jídle bude opravdu jen ona pověstná kapka pro dokonalé dochucení.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tips-and-tricks.co

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články