Obličej bez vrásek. Co všechno potřebujete vědět k odstranění známek stárnutí

                   

Většina žen se zajímá o svůj vzhled, péče o jejich tvář je pro ně velice důležitý proces a také každodenní rutina. Chtějí být krásné a cítit se mladistvě v každém věku, proto hledají různé způsoby, jak se zbavit vrásek a vyhladit svou pleť. Pokud vás toto téma také zajímá, věnujte pozornost následujícím tipům.

Opalovací krém

Možná jste překvapená, ale dermatologové uvedli, že se jedná o nejdůležitější způsob pro prevenci vrásek. Pokud používáte opalovací krém po celý rok, a to i v chladných, zamračených dnech, chráníte svou pokožku tím nejlepším způsobem. Toho však dosáhnete jen tehdy, když zvolíte opalovací krém s indexem ochrany 30 nebo vyšším. Nezapomeňte i na krk.

Injekce

Pokud se nebráníte ani invazivnějším metodám, můžete zkusit například botox, známý „neuroregulátor“, který pomáhá snižovat svalové nervové signály. Výsledky trvají obvykle 3 – 4 měsíce, poté je třeba postup opakovat.

Retinol a antioxidanty

Ze všech nástrojů péče o pleť je nejvíce vědecky studován retinol, derivát vitamínu A, který je znám pro své vlastnosti proti vráskám a omlazení pleti. Retinol vytváří silnější vrstvu kolagenu, díky čemuž pokožka vypadá měkčí a mladistvější. Mezi další nejlepší antioxidanty patří:

  • Peptidy
  • Růstové faktory
  • Stabilizovaný vitamín C
  • Měď

Pomáhají napravit poškození pokožky způsobené sluncem, znečištěním a stresem.

Další způsoby, jak vráskám nedat šanci

Výběr kosmetiky – opalovací krém, zvlhčovač a další produkty na vrásky fungují nejlépe, když se hodí přesně k vašemu typu pleti

Čtěte etikety – na etiketách najdete cenné údaje o kvalitě produktů, upřednostňujte kosmetiku na vrásky, která je hypoalergenní, neucpává póry a nezpůsobuje akné

Mějte realistická očekávání – tvrzení „10 let mínus“ nebo „všechny známky stárnutí do týdne zmizí“ jsou příliš dobrá na to, aby byla pravda, produkty proti stárnutí nejsou všelékem, nikdy nedosáhnou účinnosti faceliftu

Správné použití – používejte jeden produkt po druhém, abyste si nepodráždila pleť, nejdříve zvolte malé množství, postupujte dle pokynů k použití, přestaňte kosmetiku používat, pokud zaznamenáte podráždění, popáleniny nebo bodání, dejte výrobku trochu času, aby zapůsobil, nepřestávejte produkt používat, jakmile uvidíte výsledky, neopalujte se.

Obrázky: Freepik

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články