Podle statistiky dokáže najít zvíře na daném obrázku pouze 1 % lidí. Ověřte si, zda patříte mezi tyto vyvolené

Vyzkoušejte svůj zrak a postřeh a zjistěte, zda patříte mezi pouhé 1 % populace, která dokáže na obrázku najít ukryté zvíře.

ukryté zvíře, hádanka
                   

Hádanky, rébusy, optické klamy a další jim podobné jsou skvělé pro procvičování mozku. U většiny z nich se trénuje také zrak, postřeh a prostorové vnímání. Mnoho lidí označuje takové hádanky za skvělé zabijáky dlouhé chvíli, někteří se do nich ani nepouštějí, protože si myslí, že je akorát zbytečně obírají o čas. Ve skutečnosti je však třeba trénovat nejen tělo, ale také mysl. Pokud si chcete své mozkové závity trošku procvičit, zkuste na obrázku najít ukryté zvíře.

Co je to stereogram?

Tato obrázková hádanka je založena na základě stereogramu. Jistě si pamatujete tyto zvláštní obrázky, které byly kdysi snad v každém časopise. Jedná se optickou iluzi prostorového vidění plochého dvourozměrného obrazu. Původně šlo o několik obrázků, z nichž každý byl pořízen z trochu jiného úhlu. Ty se pak prohlížejí buď stereoskopem nebo pomocí jistého šilhání. A to tak, že se levé oko dívá na pravý obrázek a pravé na ten levý, nebo se oči dívají rovnoběžně jako při pohledu do nekonečna, ale zaostřují nablízko. Oba tyto způsoby se ale musí natrénovat.

Skrytý obrazec lze najít také pomocí tzv. oddalování. Správně se tato metoda provádí tak, že přiblížíte tvář co nejvíce k obrázku. Zároveň se ale zkuste dívat srze něj, takže nezaostřujte svůj zrak na obraz. Postupně oddalujte hlavu, avšak vaše oči musí být neustále upřené do větší dálky, než je stereogram. Pokud správně nezaostřujete přímo na něj, postupně se vám zobrazí rozmazaný ukrytý 3D obrázek. Za malý okamžik se skrytý obsah objeví kompletně a v plné kráse.

Najdete ukryté zvíře?

Nyní si tedy prohlédněte tento obrázek, na kterém je ukryto zvíře. Jedná se o černobílý obraz, na kterém jsou pravidelné křivky. Ty se střídají tak, že jedna je černá a hned vedle bílá. Člověku se až z toho točí hlava. Vyzkoušejte tedy svůj zrak a pokuste se skrytý objekt najít. Pokud se vám to nedaří na první pohled, zkuste využít některou z výše popsaných metod.

černobíle pruhy, ukryté zvíře i

Na náročnosti tomu přidává také to, že schované zvíře je také černobílé. Zdali jste tvora stále nenašli, malá rada pro vás je, že se jedná o pandu. To by vám již mělo jistě k jejímu nalezení pomoci. Pokud jste jí našli, a řadíte se tak k pouze jednomu procentu vyvolených, gratulujeme. Máte skvělý zrak i postřeh. Jestli jste pandu nenašli, nezoufejte, tato optická iluze je totiž opravdu náročná. Každopádně můžete být spokojeni, protože alespoň pro dnešek jste si procvičili svůj mozek i oči.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články