Obrovská chyba lékařů. Říkali, že má osmiletá chlapec chřipku, ve skutečnosti však umíral na smrtelnou nemoc

I lékaři jsou pouze lidé, kteří mohou chybovat. K chybám by přitom u nich ale docházet nemělo, protože právě ony mohou stát nemocné jejich život.

Děti leží v nemocnici na nemocničním lůžku i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Isaiah Jarret byl osmiletý chlapec, který žil bohužel pouhých 8 let. Měl krásný život, jeho rodiče ho milovali a měl nádherné dětství a plno kamarádů. Bezstarostné dětství ale skončilo příliš brzy a to poté, co onemocněl. V době, kdy mu začala být špatně, ho vzala jeho matka k obvodnímu lékaři, který ho poslal domů s tím, že jde o obyčejnou střevní chřipku, kterou má vyležet doma. Chlapec se ale nezlepšoval a nakonec musel být převezen do nemocnice. Doktoři měli stejný názor, jako obvodní lékař. Vše se ale změnilo v moment, kdy osmiletý chlapec začal zvracet krev.

Pozdě léčená nemoc

Isaiah začal mít příznaky klasické střevní chřipky a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl umírat na neléčitelnou nemoc. Obvodní lékař ho poslal domů, následně ale chlapec skončil v nemocnici. Zde měli doktoři stejný názor, jako obvodní lékař, ale Isaiah ještě ten den začal zvracet krev. Okamžitě ho proto poslali na kontrolu, kde lékaři zjistili něco šokujícího. Isaiah, která si stěžoval na obrovské bolesti hlavy a ztuhlost krku, trpěl vážnou nemocí. Kdyby léčba přišla dřív, mohl dnes žít. Špatný úsudek obvodního lékaře ho nakonec připravil o život. 

Nešlo o chřipku

Po návštěvě obvodního lékaře zůstal chlapec doma s předepsanými léky na chřipku. Chvilku se zlepšoval, později se začal jeho zdravotní stav zhoršovat. Doma strávil měsíc. Během toho, co se zlepšoval, matka usoudila, že nemoc ustupuje. Jeho zdravotní stav se neustále měnil, po měsíci toho matka ale měla dost. V nemocnici jí nakonec bylo sděleno, že diagnóza obvodního lékaře byla špatná. Chlapec neměl chřipku, na CT vyšetření hlavy bylo zjištěno, že má v hlavě nádor velikosti golfového míčku. 

Špatná diagnóza ho připravila o život

Isaiah Jarrett podstoupil celkem sedm operací. Vedlejším efektem byla chlapcova úplná ztráta hlasu. Ukázalo se, že dítě trpělo extrémně agresivní formou mozkového nádoru. Izaiáš byl léčen intenzivní radioterapií a chemoterapií. Bohužel léčba byla neúspěšná a osmiletý chlapec pár měsíců po diagnóze zemřel.

Moje mysl se vyprázdnila a padla jsem na kolena. Myslelajsem, že to může mít něco společného s jeho břichem. Ani za milion let bych nečekala, že můj syn bude mít nádor na mozku. Po jeho první operaci jsem už nikdy neslyšel Isaiahov hlas. Nakonec se naučil komunikovat pomocí gest a šepotu,“ řekla zdrcená matka.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články