Vyzkoušejte si tento oční test. Mnoho lidí ho na první pokus nezvládne. Jak jste na tom vy?

Oční výzvy nejsou jen pouhou zábavou, ale jsou prospěšné i pro naše zdraví. Bystří smysly a trénují mozek, vyzkoušejte si je také.

                   

Většina lidí má sedavé zaměstnání a ke své práci používá počítač, tablet, telefon a další chytrá zařízení, která dělají většinu práce za nás. Po práci zamíříme rovnou domů, kde relaxujeme ležením u televize nebo opět koukáním do počítače. Naše oči tak nemají šanci si odpočinout. Proto bychom měli alespoň jednou za čas své oči procvičovat a na to úplně stačí tyto jednoduché oční testy, které mají kromě trénování mozku i pozitivní vliv na náš zrak.

Oblíbené oční testy

V poslední době se tento typ jednoduchých výzev stává stále rozšířenějším. Každý z nás by si měl alespoň jednou týdně procvičovat své smysly. Zábavný test níže je dobrým příkladem. Je to velmi jednoduché a trvá to jen krátkou chvíli. Na druhou stranu i tato doba stačí k aktivování našeho mozku a navíc nás to přiměje se na chvíli soustředit.

Najdete „B“ za pouhých 10 sekund?

Schválně si zkuste tento oční test. Jste schopni za pouhých 10 sekund najít písmeno B, které se na obrázku vyskytuje mezi osmičkami více jak jednou? Zdá se vám to jednoduché nebo je deset sekund málo? Zkuste se otestovat a pak si povíme, proč je procvičování očí tak důležité pro náš zrak.

i

Na první pohled možná vidíte jen samé osmičky, pokud se ale podíváme pozorněji, měli byste být schopni detekovat i písmeno B, které je zde ukryto hned několikrát. Tento oční test není jen pouhá zábavná hra, ale procvičíte si tím své oči a zamezíme tím i ztrátě zraku. Procvičování očí je stejně tak důležité, jako když cvičíte, abyste měli pevné tělo.

Kolik jste našli písmen „B“ během 10 sekund?

Tak jak jste na tom? Podařilo se vám najít alespoň 5 písmen B, skrytých na obrázku mezi osmičkami? Pokud ano, nejste na tom úplně nejhůř. Ve skutečnosti se na obrázku nachází celkem 9 písmen B! Jak bylo ale naznačeno v úvodu, mnoho lidí to na první pokus nenajde. Důležité však je, že jste tento test vůbec zkusili a pomohli tím svému mozku, aby se na chvíli aktivně zapojil.

i

Cvičení očí je prevencí proti ztrátě zraku

Pravidelné procvičování očí je stejně tak důležité jako cvičení jiných částí těla. V dnešní době, kdy už se prakticky neobejdeme bez počítače a mobilního telefonu, dochází velmi často k únavě očí, bolesti hlavy a migrénám. Je to způsobeno tím, že větší část dne trávíme zíráním do obrazovky a naše oči jsou tím velmi namáhané. Pokud zaznamenáte suchost očí, rozmazané vidění či bolest hlavy, vypněte na chvíli monitor a procvičte si své oči.

Na internetu nejdete spoustu cviků, jak správně procvičovat své oči. Určitě stojí za to si je vyzkoušet, pocítíte notnou dávku úlevy a uděláte tím něco pro své zdraví.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články