Nechali byste svému dítěti odbarvit vlasy? Máma pětileté holčičky rozdělila internet, strhla se velká diskuze

Máma s dcerou vyrazily do salonu a udělaly si holčičí den. Většina lidí, kteří měli možnost zhlédnout video, však maminku za její nápad rozhodně nepochválila.

                   

Možná si vzpomenete, když jste byly malé a chtěly jste si nechat obarvit vlasy na jinou barvu. Nebo vás možná vlastní malá dcera přemlouvala k tomuto zkrášlení. Rozhodnutí je vždy na rodiči, jestli něco takového dovolí. Tato maminka chtěla své pětileté dceři splnit sen a tak jí barvení vlasů povolila. Nadšení malé holčičky je z jejího výrazu jasně patrné. Od jiných žen však maminka za své rozhodnutí dostala za uši.

Pomáhala kadeřnici s mícháním barvy

Demi Engemannová rozhodně není konzervativní matkou. Dokonce si dala i přezdívku „cool mum“, tedy pohodová máma. A její dcera z toho tedy může těžit. Když vyjádřila přání, že by si ráda obarvila vlasy na světle růžovou barvu, její maminka bez problémů souhlasila. Vzala ji do kadeřnického salonu, kde si obě dopřály profesionální vlasovou úpravu.

Pětiletá Moud byla z celého procesu velmi nadšená a na záběrech, které její maminka zachytila, je to více než patrné. Spolu s kadeřnicí dokonce pomáhala namíchat i barvu. Nakonec se však rozhodla pro blonďatý odstín a její vlasy tak kadeřnice musela odbarvit. A právě to se nelíbilo mnoha komentujícím ženám.

Lékař by doporučoval barvení až od 16 let

Barvy na vlasy totiž obsahují chemikálie a světlé odstíny jsou pro vlasy ještě mnohem větší zátěží. K celé problematice se dokonce vyjádřil i dětský lékař z New Yorku, Dr. Sejal Shah, který připomněl, že dětské vlasy nejsou zdaleka ještě tak silné jako u dospělých. Chemikálie v barvě je tak mohou poškodit ještě více. Sám by barvení vlasů doporučoval nejdříve od 16 let.

@demilucymay_ Here’s your sign to say “yes” more 🥹 pure joy! ##HausLabsFoundation##momsoftiktok##mommydaughter##hairtok##utah##thatgirl##thatgirlaesthetic##girly##hair##momtok ♬ Love You So – The King Khan & BBQ Show

Dalším háčkem, proč je dobré se před barvením vlasů mít na pozoru, jsou alergie. Pokud dovolíte, aby si dítě vlasy nabarvilo, je vždy vhodné provést na pokožce test citlivosti. Vyhnete se tak případné alergické reakci, pokud tělo nezareaguje na chemikálie dobře. Variantou jsou pak dětské barvy na vlasy nebo ty přírodní jako je hena. Dítě tak nepřipravíte o jeho sen, ale máte zároveň jistotu, že nedojde k poškození jeho vlasů.

Několik lidí ji však v komentářích i podpořilo

Většina lidí se shodla na tom, že by tak malému dítěti vlasy rozhodně odbarvit nenechali, i když připustili, že holčičce nová barva moc sluší. „Pořiď jí také tetování, slušelo by jí to,“ poznamenala ironicky jedna z komentujících. Jiná se zase bojí, že holčičce pod vlivem bělidla začnou vlasy vypadávat a bylo jí této malé slečny líto.

i

Smířlivější lidé však napsali i povzbudivé komentáře: „Neposlouchejte tu žádné nenávistné lidi, jako dítě jsem milovala nabarvené vlasy. Jsem vděčná, že jsem měla mámu kadeřnici.“ „Myslím, že je to v pohodě. Dítě si užilo pozornost a s jejími vlasy se nic nestane,“  podotkla další. A co vy? Je to pro vás naprosté tabu nebo byste klidně z malé dcerky udělaly blondýnku, pokud by si to přála.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články