Zjistěte, co napsal student ve svém domácím úkolu. Lidé na sociálních sítích si myslí, že rodiče budou muset navštívit ředitelnu

Děti v některých domácích úkolech odpovídají velmi vtipně nebo překvapivě. Odpovědi tohoto chlapce byly opravdu originální.

Děti píší úkol i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Všichni lidé někdy chodili do školy, i když někteří, už před dávnou dobou. Většina z nich také povinně musela psát domácí úkoly. Ty právě dost často musí být velice originální a kreativní. Učitelé se pak nad takovými výtvory rádi zasmějí a samozřejmě je i spravedlivě ohodnotí. Někdy ale takovéto úkoly nepřinesou jim ani rodičům dětí radost, protože se zrovna dvakrát nevydaří tak, jak by si přáli. Často děti přenáší svůj jedinečný pohled na svět, který získaly od svých rodičů.

Pohled studenta na využití peněz

Nedávno v jedné škole právě takový student psal domácí úkol. Jeho zpracování upřímně učitele šokovalo. Chlapec v domácím úkolu na téma co se dá koupit za peníze a co ne, předvedl opravdu nepravděpodobné odpovědi, které všechny zaskočily. Nejvíce u vytržení z nich byl samozřejmě profesor, a pak následně všichni lidé na sociálních sítích, kde zřejmě rodiče malého chlapce příspěvek sdíleli a sklidili rozporuplné názory od lidí z všech možných vrstev.

Peníze a jejich hodnota

Chlapec se snažil nad svým úkolem uvažovat velmi ekonomicky a uvedl, že za peníze si může koupit Bitcoiny. To je vzhledem k dnešní velké popularitě k této kryptoměně celkem relevantní názor, jak správně naložit se svými penězi, ale zřejmě to musel zaslechnout někde doma. Přece jen, žáci druhého stupně se asi hromadně neinformují o tom, jak správně naložit se svými finančními prostředky a porazit tak, vysokou inflaci a stále zvyšující se krizi.

desky se sešity na domácí úkoly iZdroj fotografie: Pexels

Naopak v rámci toho, co si díky penězům nemůže koupit. Uvedl na svůj papír boha, což je pro velmi silně katolicky založené Polsko důležitá věc. Na kterou jsou všichni duchovně založení Poláci velmi pyšní, protože přesně tak se snaží svoje děti vychovávat. Tedy v hojnosti, že Bůh je nenahraditelný a peníze vám spásu nepřinesou, ba naopak. Uvalí vás pouze do bezradné propasti bez východiska.

Postoj učitele

Tyto odpovědi nakonec učitele velmi mile překvapili a potěšili a to, protože chlapec se opravdu snažil zamyslet nad svým úkolem a jenom tak ho neodbyl. Což mu přivedlo opravdu velkou radost, protože si určitě uvědomil, že vede děti správným směrem a dělá svou práci dobře. Na  to konto se rozhodli rodiče, že se i s ostatními podělí o odpovědi jejich syna a zkusí je donutit také se zamyslet nad touto otázkou.

Různé reakce na sociálních sítích

Příspěvek pak přinesl různé reakce od kladných až po ty, které byly spíše záporné nebo spíše pesimistické. Někteří domácí úkol vřele přivítali a pochválili chlapce za skvělé nápady. Jiní se naopak vyjádřili tak, že tyto odpovědi nepovažují za moc vydařené a kluk bude muset, nejspíše navštívit i s rodiči ředitelnu a možná z toho schytá i nějaký postih.

matka dělá domácí úkol se synem iZdroj fotografie: Pexels

Řekněme si na rovinu, kdo ve škole nikdy nezlobil. Navíc odpovědi nemají za účel nikomu uškodit nebo se ničemu nevysmívají. Chlapec se pouze snažil o vyjádření svého vlastního názoru, což se mu opravdu povedlo a ještě navíc rozpoutal opravdu výraznou diskuzi. A každý názor by měl být opravdu vyslyšen, ať už se jedná o kohokoliv, protože na věku nebo na postavení či náboženství nezáleží.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články