Už vás nebaví ustupující dásně? Objevte čtyři přírodní způsoby, které dělají zázraky

Jakmile dásně začnou ustupovat, odhalí se zuby a vytváří se tak prostor mezi linií dásní a zubů, což přispívá k růstu a množení bakterií. Jak proti ustupujícím dásním bojovat?

Zkažené zuby i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ustupování dásní, neboli regrese, přispívá k četným zubním problémům. Abychom ale proti tomuto problému mohli efektivně bojovat, je nejdříve potřeba poznat správné příznaky. Mezi ně se řadí například hormonální poruchy, cukrovka, papilloma virus, kouření a nesprávná péče o ústní hygienu. Regresní stav může být tak závažný, že může pomoci pouze specializovaná léčba, v nejhorším případě chirurgický zákrok. Jak tedy zabránit ustupování dásní a udělat vše pro to, aby byly zdravé a jejich stav se vrátil do původní podoby?

Důležitá je prevence

Jak předcházet problému s ustupujícími dásněmi? Způsobů je skutečně mnoho. Tím nejdůležitějším je samozřejmě správná ústní hygiena. Zuby čistěte krouživým pohybem nebo pohybem shora dolů. Samozřejmě je důležité zvolit správný zubní kartáček – v nejlepším případě měkký. Pro kompletní a úspěšnou ústní hygienu se také vyplatí používat zubní nit a ústní vodu. Pokud se u vás problém s ustupujícími dásněmi už projevil, je potřeba se ho zbavit. Pojďme se společně podívat na několik domácích způsobů, které zaručeně pomohou.

Zkažené zuby a ustupující dásně iZdroj fotografie: Depositphotos

1. Aloe

Aloe má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, tudíž dokáže opravovat poškozenou tkáň. Stačí ho použít úplně stejně, jako ústní vodu. Aloe gel smíchejte s vodou a následně si s vytvořenou směsí vypláchněte ústa.

2. Zelený čaj

Zelený čaj je bohatým zdrojem antioxidantů a lapačů volných radikálů. Obsahuje také katechin, silný antioxidant, který léčí onemocnění parodontu. Posiluje dásně a snižuje otoky. Stačí pravidelně každé ráno vypít šálek zeleného čaje.

3. Eukalyptus

Eukalyptový olej účinně bojuje proti bakteriím a choroboplodným zárodkům v ústech a také proti všem druhům infekcí. Účinně snižuje otoky dásní. Před použitím je důležité jej naředit vodou, protože může být příliš silný. Přidejte 1 nebo 2 kapky eukalyptového oleje do 50 ml vody. Ponořte zubní kartáček do roztoku a jemně rozetřete po dásních.

kokosový olej ve skleničce a dřevěná lžička iZdroj fotografie: Pexels

4. Kokosový olej

Ano, i obyčejný olej může být velkým pomocníkem. Kokosový olej bojuje proti onemocněním dutiny ústní a účinně ničí zubní kámen. Stačí ho před použitím zahřát a následně si s ním na několik minut vypláchnout ústa. Nejlepšího účinku dosáhnete v moment, kdy vydržíte mít olej v ústech alespoň 15 minut.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články