Fenka běžela do hořící domu a vynášela ven podivné předměty. Neuvěříte tomu, co to bylo

Během hašení požáru v rodinném domě si hasiči všimli psa, který vyběhl do hořící domu. Prokázal neobyčejnou statečnost.

pes a hořící dům
                   

Příběh o psí statečnosti, lásce a odhodlanosti se odehrál v Santa Rose de Temuco v Chile. V tomto poklidném městečku zachvátil jednoho dne rodinný dům požár. Na místo okamžitě vyrazili hasiči a rychle se jim podařilo situaci dostat pod kontrolu. Rodinu naštěstí vyprostili bez větších zranění, s výjimkou pár drobných popálenin. Když se však hasiči podívali do auta, zůstali v šoku.

Fenka se rozhodla zachránit svá mláďata

Ukázalo se, že v domě zůstal ještě někdo další. Hasiči náhle uviděli, jak fenka Amanda běží do hořícího domu, aby se vrátila zpátky a zachránila svá teprve desetidenní štěňata. Jedno po druhém vynesla v tlamě ven a skládala je do vnitřku hasičského vozu. Když to hasiči zaregistrovali, Amanda se vracela s již posledním, pátým štěnětem. Neuvěřitelná odvaha této psí dámy je úplně šokovala. Neváhali a její odvážný čin okamžitě vyfotografovali.

pes přinesl štěňata do auta i

Když Amanda přinesla své poslední štěně, lehla si k nim a všechny pečlivě olízala. Sama byla vyčerpaná a bylo vidět, že má na některých místech popálenou srst. Její zdraví a bezpečí však pro ni bylo až na posledním místě. Udělala by cokoliv, aby svá mláďata zachránila – včetně toho, že riskovala svůj život! Ano, takhle silná a odhodlaná byla matka chránící své děti.

Psí matka je hrdinka

Výběr hasičského auta coby záchranného místa se také ukázal jako velmi chytrý, protože v tu chvíli šlo pravděpodobně o nejbezpečnější místo. Amanda se poté už od svých mláďat ani nehnula a zůstala tak až do příjezdu veterináře, který zkontroloval jejich zdravotní stav a prohlásil, že jsou všichni v pořádku.

pes se štěňaty leží v autě i

Tento příběh je dokladem toho, že mateřská láska je jedno z nejsilnějších pout, které na světě existuje. A stejně silné jako je mateřské pouto mezi lidmi existuje také i mezi zvířaty. Tato fenka se zachovala jako pravá hrdinka, když ochránila svá mláďata před jistou smrtí. Její mateřský pud bylo v tu chvíli jediné, co řídilo její chování. Maminky jsou kdykoliv připraveny nést jakoukoliv oběť, a to včetně obětování vlastního života.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Bohumila Kočvarová

Zobrazit další články