Opuštěná fenka labradora se ukrývala ve křoví. Když ji objevili ochránci zvířat, měla pro ně překvapení

Nečekané překvapení skrýval opuštěný pes. Záchranáři však na něj museli vymyslet důmyslnou lest.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Kalifornská organizace „Hope for Paws” se věnuje záchraně opuštěných zvířat. Jednoho dne dostali oznámení o výskytu tří opuštěných psů. Mělo jít o dva psi a jednu březí fenu. Když záchranáři dorazili na místo, zjistili, že fenka labradora už není březí. Věděli, že se situace komplikuje, protože někde poblíž se musela nacházet malá štěňata.

Pustili ji pláč štěňátek

K záchraně zvířat vyrazil majitel organizace Eldad Hagar spolu s dobrovolnicemi JoAnn Wiltz a Katie McKittrick. První úkol byl, získat si důvěru psů. To se jim podařilo tak, že je nalákali na dobroty, kterým nešlo odolat. Nyní však bylo potřeba, aby labradoří máma zavedla záchranáře ke štěňatům.

Ta se však k tomu vůbec neměla. Museli tedy vymyslet, jak ji přesvědčit, aby je k novorozeňátkům přivedla. Nejprve vyzkoušeli pustit z telefonu zvuky plačících štěňátek. Na to fenka zareagovala a odešla dále do křoví. Záchranáři ji následovali. Brzy však zjistili, že fenka jejich trik prokoukla.

Sedm malých neposedů

Hlídala falešné místo, aby si Hagar myslel, že štěňata jsou právě tam. Bylo jasné, že tento trik tedy nezafungoval. Navíc si byli plně vědomi, že oblast se nachází v těsné blízkosti velmi rušné dálnice. Bylo tedy důležité štěňata objevit co nejdříve, aby nedošlo k neštěstí. Rozhodli se tedy celou zarostlou oblast obejít z druhé strany a doufali, že fenka mezi tím zaběhne ke svému pelechu.

A povedlo se, našli ji spolu se sedmi malými neposedy. Podařilo se jim díky pamlskům labradora nalákat, aby je mohli všechny bezpečně naložit do záchranného auta a odvést na veterinární kliniku. Tady mohli být zase všichni spolu. Vyšetření ukázalo, že fenka i štěňata jsou naprosto zdravá.

A hlavně krásná a roztomilá, proto netrvalo dlouho a všichni dostali nový domov. I fenka, která si vysloužila jméno Amazonka, se dostala k milující rodině, kde má veškerou péči. Záchranáři byli šťastní, protože to jsou chvíle, kdy víte, že má vaše práce smysl. U tak rušné silnice, by totiž malá štěňata nemusela dlouho přežít. .

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články