Opuštěný pes si ukousl nohu, aby mohl utéct od svých majitelů, kteří jej nechali na pospas smrti 

Někteří majitelé psů dokáží být natolik krutí, že své nebohé tvory nechají na pospas smrti. Tato fenka se však nevzdala a prošla peklem, aby mohla začít znova.

                   

Míšenka pitbula jménem Bella nedávno absolvovala se svými dvěma zachránci 1 800 km dlouhou cestu z michiganského Saginaw County Animal Care & Control do Best Friends Animal Society v Utahu, aby mohla začít žít nový život. Toho však docílila pouze díky tomu, že si ukousla nohu, aby mohla utéct z opuštěného dvorku, kde jí nechali na pospas smrti její majitelé.

Cesta peklem

Bellina cesta začala v srpnu roku 2021, kdy ji našel poštovní doručovatel zamotanou do úvazu na opuštěném dvorku. Neměla zde žádné jídlo, vodu ani přístřeší. Šok však přišel v momentě, kdy si mladík všimnul, že psovi chybí jedna noha – tu si totiž ukousl aby se dostala ze spárů, které ji držely na místě. Ihned zavolal linku 911 a na místo přijela policie a příslušníci z místního útulku pro zvířata. Nebohé zvíře nekladlo žádný odpor a nechalo pomocníky, aby se k ní přiblížili a pomohli jí.  

Jakmile psa vysvobodili a odvezli do bezpečí, ujala se ho agentura Saginaw County Animal Care and Control, která mu pomohla vyléčit všechna zranění. Bella se po zákrocích naštěstí rychle zotavila a díky svému bojovnému duchu a velkorysé povaze se hladce přizpůsobila životu na třech nohách.

Obětaví zachránci

Trauma, které Bella prožila na začátku svého života, bohužel ovlivnilo některé její současné chování. Organizace si uvědomila, že pes potřebuje výcvik u specialisty, aby se mohl ze své minulosti zotavit. Kontaktovala proto další organizaci, která se specializuje na pomoc traumatizovaným psům – Útulek Best Friends Animal Sanctuary.

iFotografie: COURTESY OF SAGINAW ANIMAL CARE & CONTROL

Organizace Bellu přijala, ovšem čekala jí dlouhá cesta – 1 800 km. Pomocníci, kteří jí vysvobodili z toho nejhoršího se však rozhodli, že potom, co zažila, si zaslouží lepší život a obětovali svůj čas a peníze, aby ji mohli převézt tam, kam nejvíce potřebuje. Už totiž nehrálo roli pouze její tělesné zdraví, ale především psychické zdraví.

Nyní je šťastná

Během prvních dnů Bellina pobytu v nové organizaci zaměstnanci sledovali její každodenní interakce, přičemž se snažili s ohledem na její minulost vytvořit správný výcvikový plán, aby se dala do pořádku. Postupem času se nebohá fenka zabydlela, zpohodlněla a nyní je velmi spokojená. Bohužel však bude nyní zapotřebí ještě čas, aby se Bella dala úplně do pořádku. Je to však pravděpodobně jeden z těch nejstatečnějších psů vůbec.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články