Osmiletý chlapec bez přestání kašlal. Příčinou ale nebylo astma, jak se lékaři původně domnívali

Chlapcův kašel se rok od roku zhoršoval. Lékaři nemohli přijít na správnou diagnózu. Až rentgen odhalil možnou příčinu jeho problémů.

                   

Osmiletý chlapec trpěl dlouhá léta na dávivý kašel a dušnost. Lékaři mu sdělili, že to nejspíš bude astma nebo nějaká alergie. Chlapec absolvoval řadu vyšetření, ale u žádných se nepotvrdilo nic z výše zmíněného. Když kašel ani po 5 letech neustával, lékaři se rozhodli pro podrobné vyšetření.


Chlapcův kašel děsil jeho rodiče

Malý Marek trpěl urputnými záchvaty kašle. Kolikrát se nemohl ani pořádně nadechnout. Jeho rodiče už začínali být zoufalí a báli se, že se chlapec jednoho dne udusí. Záchvaty měl zpočátku jen při jídle, ale postupem času se to zhoršovalo a chlapec kašlal prakticky bez přestání. Tlačili proto na lékaře, aby s tím konečně začali něco dělat. Marek musel kvůli kašli přestat i s oblíbeným fotbalem. Lékaři nejprve s jistotou tvrdili, že se jedná o astma nebo alergii, ale ani jedna diagnóza nebyla potvrzena.


Na rentgenu lékaři objevili něco podezřelého

Jednoho dne byl chlapec přijat na JIP s podezřením na astmatický záchvat. Ten se pochopitelně opět nepotvrdil, tak se lékaři rozhodli, že chlapci udělají kompletní vyšetření a rozbor celého těla. Začali rentgenem plic. Jeho plíce byli čisté, ale lékaři si všimli neobvyklého nálezu v oblasti hrtanu. Při detailnějším prozkoumání zjistili, že se jedná o nějaký cizí předmět, který se chlapci usadil v krku.

i


Příčinou byla malá plastová hračka

Chlapec musel okamžitě podstoupit chirurgický zákrok, při kterém mu byla věc z krku vyndána. Lékaři nemohli uvěřit tomu, co vidí. Chlapec měl v hrtanu uvízlou malou plastovou hračku připomínající květinu. Ani chlapec si nepamatoval, jak se mu taková věc dostala do krku. Nejspíš ji jako malé dítě vdechnul, ale byli mu teprve 3 roky, tak si nemohl pamatovat, jak se to stalo.


Nakonec všechno dobře dopadlo

Celých 5 let nemohli lékaři přijít na příčinu chlapcova kašle a nakonec stačil jeden rentgen, aby se ukázalo, že se jednalo o uvízlou plastovou hračku. Jeho maminka léta žila v tom, že chlapec trpí na astma a stejně jako lékaři se tím dál nezaobírala. Nakonec byli všichni rádi, že se astma nepotvrdilo. Chlapcova operace proběhla bez komplikací a od té doby ani jednou nezakašlal.

i


Chlapcova maminka tímto apeluje na všechny rodiče, aby si dávali pozor a nepodceňovali žádnou nemoc, která trvá neobvykle dlouho nebo se často vrací. „Nenechte se odradit, a pokud se vám zdá, že něco není v pořádku, tak to prostě řešte i s několika lékaři“ vzkazuje na sociálních sítích.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články