Osud pomalu umírajícího klokana nebyl lhostejný dvěma teenagerům. Spojili své síly a vyděšeného klokana dostali do bezpečí

Dva chlapci narazili na klokana, který uvízl v bahnité řece. Rozhodli se, že mu pomohou, a tím mu zachránili život.

                   

Nick Heat a Jack Donnelly, devatenáctiletí chlapci, z australského Sydney, si o víkendu vyjeli na svých motorkách. Ještě netušili, že je zanedlouho čeká záchranná operace. Jeli podél řeky Nepean na předměstí Sydney. V těchto místech je řeka spíše bahnem, než tekoucí vodou. Jack si najednou všiml malé zvířecí hlavy, která trčí z bahna.

Klokan bojoval o život

Byl to malý klokan, který se nejspíš již hodně dlouho snažil z bahnitého vězení vyprostit. To se mu však nedařilo, byl vyčerpaný a naříkal. Dostal se více než třicet metrů od pevného břehu a uvízl v obří bahnité jámě. Nejspíš jen hledal v parném počasí vodu k pití. Řeka však byla příliš vyschlá a bahno nakonec klokánka zcela pohltilo.

Klukům bylo jasné, že bez jejich pomoci nemá zvíře šanci na přežití. Přesto, že bahno nebylo hluboké, rozhodně museli být při záchraně opatrní. Kdykoliv mohli narazit na větší propad na dně řeky a sami by se ocitli v ohrožení. Bylo jasné, že bez vybavení se ke zvířeti bezpečně nedostanou. Rychle se domluvili, co dělat a doufali, že klokánek ještě chvíli vydrží.

Dehydrovanému zvířeti pomohli i záchranáři

Vydali se tedy rychle domů, kde si vzali pevné lano. Nick si ho uvázal kolem pasu a Jack ho jistil ze břehu. Nick se pustil do plazení hustým bahnem a podařilo se mu vyděšeného klokana vyprostit. Oba byli kompletně pokrytí jílovitým a lepkavým bahnem, ale záchranná akce se zdařila. Bylo však zřejmé, že klokánek potřebuje odbornou pomoc.

Zavolali tedy australskou organizaci pro záchranu divokých zvířat a ti si pro nebohého klokana přijeli. Zvíře bylo dehydrované a podchlazené. Dali mu tedy tekutiny a sedativa na uklidnění. Jemně z něj smyli bahno a pak jej prohřáli, aby zabránili nemoci z prochladnutí. Oba chlapci celou péči záchranářů sledovali. Byli šťastní, že bude klokánek v pořádku. Dokonce mu dali i jméno Lucas.

O celé záchranné akci se brzy dozvěděli i novináři a chlapci se na chvíli stali hvězdami místních novin. Svěřili se, že jsou pyšní na to, co dokázali. Měli radost, že mohli zachránit trpící zvíře. I když sami skončili pokrytí nevábným bahnem a se škrábanci, nevadilo jim to. Prý by se podruhé zachovali úplně stejně.

 

 

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články