Šokující fotografie: Otec zachránil svou maličkou dceru před útokem nebezpečného zvířete

Velmi stresující zážitek má za sebou otec, který zachránil svou dceru před nebezpečným divokým zvířetem. Kdyby nezasáhl, mohlo vše dopadnout tragicky.

                   

V dnešní době je čím dál méně neobvyklé, že se i divoká zvířata přibližují k městům a lidským obydlím. Jelikož se staví stále více budov a kácí velké množství lesů, není se ani čemu divit. Zvířata přicházejí o své přirozené prostředí, mají mnohem méně potravy, a tak se jí vydávají hledat ke zdroji, což jsou města a vesnice. To stejné měl v úmyslu i kojot, který se ocitl mezi domy v americkém Los Angeles.

Divoké zvíře

Zvířata žijící převážně v lesích a divočině jsou pro člověka čím dál nebezpečnější. Příkladem jsou kojoti, kteří obývají z největší části pouště a polopouště, ale občas se dostanou i do lidmi obydlených oblastí. Jsou to masožravci lovící hlavně hlodavce a ptáky, ale živí se i mršinami. Dokáží se v nouzi spokojit jen s trávou a ovocem, ale ne na dlouho.

V blízkosti lidských obydlí hledají odpadky, které jsou pro ně vhodným zdrojem potravy. Z tohoto důvod se nejspíše i k lidem přiblížil kojot, který si ale dovolil mnohem více, než jen slídit v odpadcích. Jsou totiž schopni zaútočit na člověka, ale útoky málokdy končí fatálně. Stejně tak je tomu i v případě rodiny z Los Angeles.

i

Napadení kojotem

Otec jménem Ariel bude mít už navždy v paměti hrůzný zážitek, který se přihodil jemu a jeho malé dvouleté dceři. Poté, co dívku vyzvedl ze školky, jeli domů, kde malá vystoupila z auta a otec ho parkoval do garáže u domu. Z ničeho nic slyšel její křik, ale myslel si, že jen upadla. Když se zpoza auta podíval, co se děje, zažil neuvěřitelný šok.

Jeho malou dcerušku držel v sevření tesáků kojot a snažil se jí odtáhnout z rodinné zahrady pryč. Ariel se okamžitě rozběhl holčičce na pomoc, vysvobodil jí ze zvířecího sevření a hodil po něm láhev, kterou měl v ruce. To naštěstí kojota přimělo k útěku pryč. Dívka hrozně plakala, byla vyděšená a celá od krve. Kdyby otec tak rychle nezareagoval, zvíře mohlo dítě odtáhnout kdoví kam.

i

Otřesný zážitek

Celý incident zachytila kamera na rodinném domě. Napadení kojotem bylo velmi nebezpečné, protože by malé bezbranné dítě mohl lehko odvléct do svého úkrytu. Jak Ariel řekl, útok byl velmi agresivní. Zvíře se do dívčiny nohy několikrát opakovaně zakouslo, a poté jí táhlo na chodník. „Viděla jsem, že má kalhoty celé od krve, tak jsem jí je sundala a viděla stopy po kousnutí,“ řekla matka malé holčičky.

Dvouletou dívku odvezla okamžitě sanitka do nemocnice, protože měla obrovskou tržnou ránu na stehně, která masivně krvácela. Tam také dostala injekci proti vzteklině. Teď se již z hrůzného zážitku zotavuje doma, kde o ni pečují oba milující rodiče.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články