Tento karavan byl přes 60 let opuštěný, dokud se jeden odvážlivec neodhodlal vstoupit dovnitř. Karavan je teď hvězdou internetu

Přes šedesát let opuštěný karavan v sobě ukrýval úžasní vybavení. Vstoupit do něj bylo jako vrátit se v čase do 50. let.

 

 

žlutý karavan
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Na začátku 50. let minulého století se dva snoubenci konečně vzali. Měli již společný byt, každý měl práci a chtěli si spolu užít ještě nějaký čas bez dětí. Chtěli si udělat radost, a proto se rozhodli investovat do karavanu. Byli z něj nadšení, procestovali s ním západní a jižní Evropu. Po návratu z cest jej vždy očistili a nechali čekat na další dobrodružství. Ale po čase to mezi nimi začalo skřípat, manželé se často hádali a navzájem se i podváděli. Odjeli na společnou dovolenou v domnění, že se to samo spraví, ale ve skutečnosti se pohádali ještě víc.

Dokonale zachovalé

Po velké hádce oba utekli od karavanu a už se k němu nevrátili. Žena tam pouze nechala vzkaz s celým příběhem, a to bylo vše. Přívěs zůstal nedotčený a stál tam dlouhá desetiletí. Stal se prakticky takovou turistickou atrakcí, jen nikdo nechodil dovnitř. Nemělo to žádný důvod, lidé tam pouze nechtěli vcházet. Pravděpodobně se báli množství prachu a špíny, ne-li možná dokonce i nějaká hnízda s ptáky či krysy a jiná zvířata. Ale našla se jedna velmi odvážná osoba, která se odvážila karavan otevřít a vstoupit dovnitř.

starý obývací pokoj i

Po vstupu na osobu spadla zvláštní, ale příjemná atmosféra. Od roku 1953 se tam nic nezměnilo, vše bylo původní. Pravda, trochu prachu na nábytku přeci jen bylo, ale žádná zvířata ani nepořádek. Bylo až neuvěřitelné, jak byl interiér zachován. Koupelna byla původní, funkční toaleta, umyvadlo, sprchový kout, a dokonce i vana. V kuchyni byl klasický sporák, dřez s tekoucí vodou i lednice. Karavan samozřejmě obsahoval i obytný prostor, velkou manželskou postel s lampičkami a obývací pokoj s pohovkou a křesílkem.

Internetová senzace

Rekonstrukce interiéru nebyla nutná, pouze se dřevo přelakovalo bezbarvým lakem. Exteriér si už opravit musel, vždyť byl vystaven dešti, sněhu, mrazu, horku, je až neuvěřitelné, kolik toho vydržel. Fotky se dostaly na internet a velmi rychle se staly oblíbenými. Uživatelé sociálních sítích byli u vytržení, když zjistili, jak starý byl karavan a jak je zařízen. „Tohle že je z roku 1953? Úchvatné,“ napsala jedna z uživatelek. Na pravidelné používání to úplně není, ale za návštěvu rozhodně stojí!

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články