Ověřená přírodní metoda pro domácí vybělení zubů. Pro působivý výsledek stačí jen dvě ingredience

Zažloutlý odstín zubů trápí mnoho lidí. Zbavte se ho s nejúčinnějším domácím přípravkem pro bělení zubů. Rozdíl uvidíte ihned a budou vám stačit jen dvě přírodní ingredience.

                   

Všichni sníme o přirozeně bílých zubech. Tomuto snu se můžeme snadno přiblížit pomocí jednoduchého domácího přípravku pro vybělení zubů. Budete potřebovat pouze dvě ingredience, které dohromady vaše zuby šetrně vybělí, aniž by poškodily zubní sklovinu. Zářivě bílý úsměv vás čeká již za několik minut!

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zuby nejsou od přírody bílé

Každý zub se skládá ze dvou částí: kořene a korunky. Korunku tvoří kromě dentinu a dřeně také zubní sklovina. Sklovina je svrchní vrstvou zubu, a přirozeně má slonovinově bílý odstín. Představy o přirozeně zářivě bílých zubech jsou tedy mylné, zuby jsou lehce zažloutlé od přírody.

Hlavní důvody žloutnutí zubů

Mezi hlavní faktory, které ovlivňují žloutnutí, patří hlavně strava. Jde zejména o kyselé potraviny, které zubní sklovinu poškozují, nebo o některé slazené nápoje. Jedním z nejvýznamnějších faktorů je ovšem káva. Zuby žloutnou také v případě, že člověk kouří, nebo nedodržuje správnou dentální hygienu. Samozřejmě existují lidé, kteří ať se snaží, jak můžou, zuby mají pořád žluté. V takovém případě je žloutnutí geneticky podmíněné.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přírodní recept na bílé zuby

Tento recept se skládá pouze ze dvou ingrediencí, a většina lidí je má běžně doma. Jedná se o kurkumu a kokosový olej, z nichž oba mají velké množství zdravotních výhod. Dohromady tvoří velmi šetrnou směs, která zuby účinně vybělí, ale přitom je neponičí.

Ingredience:

  • 1 lžíce mleté ​​kurkumy
  • 1 lžíce kokosového oleje
iZdroj fotografie: Depositphotos

Postup přípravy:

Recept na tento bělící přípravek je extrémně jednoduchý. Začněte nasypáním kurkumy do misky a přidejte kokosový olej. Dávejte si ale pozor, kokosový olej by měl být v tekutém stavu. Pokud je tuhý, trochu ho zahřejte v mikrovlnné troubě. Smíchejte obě ingredience tak, aby vznikla pasta. Pokud se vám bude zdát příliš tuhá, přidejte trochu více kokosového oleje.

Nanášejte novým kartáčkem

Pro použití vámi vyrobené směsi si připravte nový zubní kartáček. Kurkuma by ho totiž mohla zbarvit do žluta. Zuby si s použitím této pasty vyčistěte jako obvykle. Můžete si všimnout, že vaše zuby silně zežloutly, ale nepanikařte. Jde pouze o dočasný efekt a vybělení uvidíte až po opláchnutí. Zuby si ještě jednou vyčistěte normální zubní pastou a efekt uvidíte okamžitě! Pro dlouhodobé výsledky tento proces opakujte alespoň třikrát do týdne.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kurkuma má protizánětlivé účinky

Možná vás první napadlo: proč mám použít kurkumu? Věřte, že to není jen tak. Ačkoliv je kurkuma sytě žlutá, na bělost vašich zubů to nemá žádný vliv. Kurkuma je silný antioxidant a má významné protizánětlivé účinky, čímž přispívá ke zdraví vaší ústní dutiny. Za její zbarvení může látka zvaná kurkumin, která na bělení nemá vliv.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kokosový olej účinně ničí bakterie

Kokosový olej se může pyšnit opravdu širokou paletou možností použití. Díky kyselině laurové, která je v něm obsažena, pomáhá ničit tisíce bakterií ve vašich ústech. Mnoho lidí jej používá v kombinaci s ústní vodou, ale kokosový olej s kurkumou tvoří nejlepší přírodní zubní pastu ze všech. Navíc pozitivně ovlivňuje štítnou žlázu, srdeční činnost a hladinu cukru v krvi.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články