Páchnoucí myčka na nádobí. Poradíme vám, jak se s nepříjemným odérem vypořádat

                   

Otevření dvířek od myčky na nádobí nás někdy donutí zacpat si nos, jaký zápach se z ní line. Naštěstí můžete nepříjemnou vůni ze spotřebiče rychle vyřešit. Nejdříve je ale důležité ujasnit si, co odér způsobuje.

Proč myčka smrdí?

Nepříjemné pachy jsou obvykle způsobeny zaschlými zbytky jídla na nádobí, které neprošly filtrem a usadily se v něm. Pokud špatně dostupná místa ve spotřebiči nebudete pravidelně čistit a kontrolovat usazeniny, zápach bude stále horší a horší. Nakonec bude páchnout i umyté nádobí. Následující tipy vám pomohou myčku vyčistit bez drahých čisticích prostředků a chemie.

Citrónová kůra

Před zapnutím spotřebiče vložte dovnitř citrónovou kůru. Šťávu pak můžete použít na důkladné vyčištění vnitřku myčky na nádobí.

Ocet

Už dávno víme, že ocet je skvělý přípravek pro eliminaci jakéhokoli zápachu. Nalijte asi půl šálku octa na dno myčky a zapněte jako obvykle. 

Jedlá soda

Pokud vaše myčka na nádobí páchne, problém můžete vyřešit dvěma lžičkami jedlé sody. Posypte jí dno spotřebiče a pusťte program. V tomto případě nikdy nemíchejte ocet a jedlou sodu.

Vysoké teploty

Jednou za dva týdny zapněte myčku naprázdno na nejvyšší teplotu. Také kontrolujte filtr a špatně dostupná místa ve spotřebiči.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Wunderweib.de

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články