Během návštěvy pláže upoutá jejich pozornost jeden zvláštní kámen. Po prozkoumání jsou šokováni, co to vůbec našli

Na plážích se denně najdou stovky, ne-li tisíce předmětů, a to převážně kamínky a mušle. Ale občas se najde i mnohem hodnotnější poklad.

                   

Angela a Gary Williamsovi jeli na dovolenou do Middleton Sands v Lancashiru, ve Velké Británii. Byli spolu přes pět let a chtěli si zasloužené volno pořádně užít. Angela pracovala jako učitelka na tří různých školách a Gary byl biochemik. Oba toho měli za poslední rok hodně, oba byli ustavičně v práci a za den se vídali třeba jen deset minut. Dovolenou chtěli trávit v klidu a míru, bez jakýkoli mimořádných událostí. Při procházce po pláži je ale něco zaujalo, osud prostě nechtěl, aby měli poklidnou dovolenou.

Není kámen jako kámen

Během jejich objevování pláže, upoutal jejich pozornost zvláštní voskový kámen. Na něm nebylo skoro nic zvláštního, jen zapáchal jako hnůj. Gary, jakožto nadšený biochemik chtěl zjistit, co to je vlastně zač. Kámen si i přes jeho zápach vzali a odvezli ho k sobě na ubytovnu. Dále pokračovali v jejich poklidném pobytu, který si oba neskutečně užívali. Podivný kámen jim ale páchnul na ubytovně, a proto ho přemístili do auta. Tam sice taky znečišťoval ovzduší, ale to bylo pro pár mnohem snesitelnější.

iZdroj fotografie: Unsplash

Po deseti dnech se oba vydali do práce. Gary se již nemohl dočkat, až kámen prozkoumá. Po několika hodinách práce se cítil, jako by vykopal poklad. Zvláštní kámen se vyjevil jako velrybí zvratky, zvané ambra. Ambra se používá do parfémů, jako fixátor vůně. Tvoří se ze ztvrdlého střevního obsahu vorvaně a je velmi cenná, jelikož může být vyrobena asi jen 1 % vorvaňů. Další zajímavým faktem je i o, že trvá dlouhé roky, než se vytvoří. Z toho důvodu je i jeho cena opravdu vysoká, kosmetické firmy dají cokoliv, aby ambru získali.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články