3 roky po narození první dcery se pár rozhodl, že si pořídí další dítě. Na ultrazvuku je ale čekal šok

Mladý pár se rozhodl své dceři pořídit dalšího sourozence. Otěhotnění proběhlo hladce, šok nastal, když se vydali na první ultrazvuk.

                   

Nechtěli, aby byla jejich dcera jedináček, a tak se rozhodli, že své tříleté holčičce pořídí ještě bratříčka nebo sestřičku. To ještě netušili, jaký šok nastane při prvním ultrazvuku. Překvapený lékař nevěděl, jak jim tuto novinu sdělit, aby je co nejméně vyděsil.


Matka byla vyděšená z lékařova výrazu

Počít druhé dítě se páru podařilo celkem rychle, a tak se šťastní rodiče vydali na první ultrazvuk jejich druhého potomka. Oba byli napjati, zda už bude vidět pohlaví. Když se ale lékař zahleděl na monitor, bylo na něm vidět lehké zděšení. Matku jeho výraz pochopitelně vyděsil, bála se, že s plodem není něco v pořádku. Doktor ji ale ujistil, že se nemá čeho bát, že děti jsou v pořádku.


Na ultrazvuku bylo několik srdíček

„Děti? Takže čekáme dvojčata?“ reagovala matka na doktorovu odpověď. „No, nejen to, vypadá to spíš na paterčata“ odpověděl lékař. V tu chvíli matka nevěděla, jestli její první výraz ve tváři byl víc hrůzostrašný než ten druhý. Na jednu stranu se ji ulevilo, že s miminky nic není a na druhou nevěděla, jak má s touto skutečností naložit. Její manžel, který jí držel za ruku, byl úplně stejně šokován jako ona.

i


Byli 1 z 50 miliónů případů

Rodiče byli doktorovou zprávou tak šokováni, že nevěděli, jestli se mají smát nebo plakat. Vůbec si nedokázali představit, jak budou tolik dětí vychovávat. Rodina pocházela z Ukrajiny a byli jediní v této zemi, kdo přivedl na svět paterčata. Ve světovém průměru se však narození paterčat stává jednou z 50 miliónů těhotenství.

i


Děti se narodily předčasně plánovaným císařským řezem za asistence několika lékařů i sester. S jejich péčí byla Oksana velmi spokojena. Zacházeli s ní velmi šetrně a byli k ní moc milí a laskaví. Narodily se 2 holčičky a 3 kluci. Tímto porodem získala rodina své prvenství na Ukrajině. Spíše než radost ale cítili velké obavy, jak to všechno zvládnou.


Město rodině přidělilo větší byt

Matka se ani netěšila z porodnice domů, vůbec si nedokázala představit, jak se o tolik dětí postará. V den odjezdu ale přišla nečekaná zpráva. Úřady města Oděsa, ze kterého rodina pocházela, přidělily u této příležitosti rodině nový byt o celkové rozloze 100 metrů čtverečních. Rodina byla tímto štědrým darem velmi potěšena.

i


Nyní je paterčatům 1,5 roku a péče o ně už začíná být méně složitá. Jejich starší sestra mamince a tatínkovi s láskou pomáhá a svých 5 sourozenců nade vše miluje. Dokonce o nich mluví jako o „pěti perlách oceánu“.

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články