Pár žije ve starém kanále už 22 let. Mají tu vše co potřebují a neměnili by

Naše představy o bydlení by tento skromný příbytek asi nenaplnil. Jeho majitelé tu jsou však šťastní a zařídili si zde vše, co k životu potřebují.

                   

Tento nevšední kolumbijský pár toho má hodně za sebou. Kolumbie je známá výrobou drog i boji mezi drogovými kartely. V době, kdy se tito dva poznali, byli těžce závislí na drogách. To co se jim povedlo je však obdivuhodné. Nežijí sice v žádném luxusu, ale podařilo se jim vymanit ze závislosti a odejít stranou od velkoměsta, kde se zařídili po svém.

Byli těžce závislí na drogách

Miguel Restrepo a María García se poznali před více než dvaceti lety. Tehdy oba žili na ulici kolumbijského města Medellin, které je s 2,7 miliony obyvatel, druhé největší v zemi. Je také vyhlášené pro místní drogové mafie, pouliční násilí a obchod s drogami. Proto pro ně tehdy nebylo těžké spadnout do drogové závislosti.

Když se poznali, neměl ani jeden rodinu, velmi rychle se sblížili a stali se vzájemnou oporou. I když se říká, že dva závislí lidé se z drog těžko dostanou, protože se navzájem neustále stahují, v případě těchto dvou se to povedlo. Opravdu se pevně rozhodli s tímto životem skoncovat. Díky vzájemné lásce a podpoře se závislosti zbavili a odešli na okraj města.

Neměli kam jít

Neměli žádné vlastní prostředky, aby si mohli dovolit platit nájem a tak si k bydlení vybrali opuštěnou kanalizaci. Postupně si ji dokázali vybavit a zařídit vším, co k životu potřebují. Prostor, který obývají, má asi 2×3 metry, ale vysoký je jen 1,5 metru. Přesto se jim sem, kromě postele, vejde lednice, televize i sporák.

Mají tu elektřinu, teplo i světlo. Poloha je klidná, bez ruchu velkoměsta a to si nemohou vynachválit. Při svátečních příležitostech si svůj příbytek i okolí zdobí barevnými dekoracemi. Našlo se tu dost místa i pro pejska Blackie, o kterého s láskou pečují a ten jim na oplátku střeží jejich domov. Je to skromné bydlení, ale oni by neměnili.

Umění žít skromně

Žijí tu už více než 22 let a nemají v úmyslu na tom nic měnit. Naučili se umění žít. Jsou spokojeni s tím co mají, na nic si nestěžují a po ničem lepším netouží. Mnohem důležitější je pro ně vzájemná podpora, láska a život v klidném prostředí. Hodlají zde v lásce a míru společně strávit zbytek života.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články