Sílu lásky pocítil pár, který žije přes dvě dekády v kanalizaci. Jejich domov je šokující, ale dokud jsou spolu, nic jim nechybí

Pár žijící v kanalizaci je příkladem toho, že tam, kde je láska, není potřeba nic dalšího. Se svým domovem jsou spokojení i bez moderních technologií.

kanalizace sewer i Zdroj fotografie: Freeimages
                   

To, že láska hory přenáší se v dnešní době považuje už jen za pohádkové rčení. Ale kolumbijský pár, který již 22 let žije v kanalizaci, tvrdí, že dokud mají jeden druhého, mohou být opravdu šťastní. Vzájemná láska je, kromě základních lidských potřeb, to jediné, co k životu potřebují. Pro někoho by mohlo být nemyslitelné žít pod zemí bez veškerých moderních technologií a nemít možnost třeba jen odejít do jiné místnosti.

Seznámení kolumbijského páru

Maria Garcia a Miguel Restrepo se potkali v době, kdy oba byli drogově závislí a jejich život visel na vlásku. Oba žili v Kolumbii na ulicích Medellínu. To je místo, které je známé násilím a obchodem s drogami. Jejich známost se proměnila ve velmi silné pouto, které jim pomohlo vzájemně se podporovat na cestě za životem bez drog.

Ani jeden z nich neměl rodinu nebo přátele, kteří by jim mohli pomoci finančně nebo poskytnutím přístřešku. Proto se Maria a Miguel rozhodli přetvořit kanalizaci na svůj nový domov. A právě zde si začali uvědomovat, jak moc jim drogy zničily život, ale jejich vzájemná láska sílila s každým dalším dnem. Už to je 22 let od doby, kdy učinili rozhodnutí vybudovat vlastní, byť trochu jiný, domov a rozhodně nemají v plánu se stěhovat.

Šťastný život v kanalizaci

Maria a Miguel udělali společně vše pro to, aby se kanalizace stala jejich útulným hnízdečkem. Poloha jejich domova je klidná a co je nejdůležitější, je daleko od shonu onoho města, kde strávili část života, ze kterého byla těžká cesta zpět. O tom, že i kanalizace může být důstojný domov svědčí fakt, že si dokázali zařídit elektřinu, teplo, světlo, malou kuchyňku a dokonce i televizi, kterou umístili do rohu příbytku.

Pár si dokonce pořídil psa jménem Blackie, kterého taktéž milují a navíc funguje jako hlídač. Miguel s Marií o Vánocích i zdobí svůj domov barevnými dekoracemi. Ale co je nejdůležitější, naučili se umění života. To je být spokojený s tím, co mám a tento pár je šťastný s tím, co má, ale v dnešní době jsou tím spíše jedineční. Jejich domov je malý, přesto plný života a hlavně láskyplný. Tam po svém boku bude žít Maria po Miguelově boku až do smrti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články