Jak krmit a koupat paterčata? Na videu uvidíte den maminky, pro kterou je to každodenní rutina

Narození dítěte je obrovským štěstím. Když se jich ale narodí pět najednou, to je teprve radost. Navíc, když už na ně doma čeká starší setrička.

                   

Spousta rodičů má doma jedno nebo dvě děti, to je totiž nejobvyklejší počet potomků dnešní doby. Tři potomci jsou také v normě, ale pokud již je jich větší počet, je to pro rodiče velký zápřah jak finanční, tak i fyzicky a psychicky náročný. Málokdo z nich si ale dokáže představit, že by se staral najednou o 6 dětí, z nichž pět je narozených najednou. Takový život má mladá maminka, které se narodila paterčata, která doma mají ještě starší sestru.

Neuvěřitelná obratnost

Když rodiče Danielle a Adam z amerického Texasu zjistili, že čekají druhé dítě, byli velmi šťastní. Pro svou prvorozenou dceru Blayke chtěli ještě mladšího sourozence. Ta se také na miminko těšila. Po první kontrole u lékaře se jim ale život obrátil vzhůru nohama. Oznámil jim totiž, že pod srdcem žena nenosí jedno dítě, ale hned pět. Takovou zprávu nikdo z nich nečekal. S velkými obavami ale vše zpracovali, a na děťátka se těšili a připravovali.

Začátky po porodu byly neuvěřitelně těžké. I pro ženu, které se narodí druhé dítě je náročné sehrát se s novým členem rodiny. Trvá to nějakou dobu, než si vše sedne a najede se na režim, který vyhovuje všem. Ale co teprve s pěti miminky najednou? Rodiče ale i přes prvotní útrapy vše zvládají skvěle. Velkou pomocnicí je jim jejich nejstarší dcerka, která mamince denně pomáhá s péči o mladší sestřičky.

i

Krmení a koupání

Na videu se můžete podívat, jak probíhá krmení a koupání těchto maličkých paterčat. Člověk si ani nedokáže představit, jak náročné to je. Už jen pořídit veškeré vybavení pětkrát je velmi nákladné. Večeři pro děti bere rodina formou hry na obsluhu v restauraci. Blayke a mamina jsou servírky, které obsluhují miminka v jídelních židličkách. Naservírují jim jídlo, a poté se jich starší sestra ptá, co si dají na pití. Jsou opravdu sehrané a mají svůj systém.

Jakmile přijde domů tatínek, dostanou holčičky ještě každý kousek květáku a může se jít na koupání. Do toho je také zapojena celá rodina. Ve velké vaně se paterčata čvachtají, dokud nejsou všechny děti čisté. Poté je rodiče postupně vytahují a utírají ručníkem. Jakmile jsou suché, přichází společné mazání tělovým mlékem. U toho již spolupracují všichni a mažou se navzájem. Je to pro všechny velká zábava.

A hurá do postýlek

Po chvilce hraní je čas jít spinkat. Každá holčička má svou postýlku, do které je maminka s tatínkem postupně ukládají. Jakmile děti usnou, mají rodiče chvíli pro sebe. Je třeba ale dát předtím do pořádku domácnost, uklidit kuchyň po večeři, hračky z obývacího pokoje, až poté si může dát Danielle na chvíli nohy na stůl.

Starost o takový počet malý dětí najednou je opravdu náročná. Je třeba smeknout před rodiči a také starší sestrou, jak pohodově a skvěle vše zvládají. Jakmile děti trochu povyrostou, budou už spoustu věcí dělat samy, takže se rodičům třeba trochu uleví. Každopádně jsou neuvěřitelně šťastní, že mají tak krásné a hlavně zdravé holčičky, které nade vše milují.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články