I vy můžete mít krásné nehty po odlakování, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Použijete jen pár věcí, všechny určitě najdete u sebe doma

Snad každý touží po dokonalé manikúře, jako ze salonu. Ovšem pro většinu lidí je to dost složité, a tak si ji radši udělají sami v pohodlí domova.

                   

Nejdříve stříhání, potom broušení a dolaďování tvaru nehtu pilníkem. Poté odstranění nehtové kůžičky, která dělá nepěkný vzhled. Následně očištění odlakovačem, kvůli špíně a mastnotě, aby lak dobře přilnul. A konečně lakování, jedna vrstva podkladového, následně dvě vrstvy barevného a zakončíme to jednou vrstvou svrchního laku. Takhle by měla vypadat lakovací rutina každého, kdo chce pěkné nalakované nehty.

Nikdo není dokonalý

Jenomže co dělat, když se lak ošoupe či odroste, nejčastěji lidé sahají po odlakovači. Doporučuje se ten bez acetonu. Nakapeme ho na vatové tamponky, přiložíme ho k nehtu, necháme pár sekund působit a následně pohyby ze strany na stranu lak odstraníme. Ale spoustě lidem toto zanechává nevzhlednou žlutou stopu na nehtech, což není úplně dvakrát tak vzhledné.

zubni-pasta-vyleza-z-tuby iZdroj fotografie: Unsplash

Abyste se těmto skvrnám předešli, použijte zubní pastu společně s odlakovačem. Oslabte svrchní vrstvu odlakovačem. Následně naneste na jednotlivé nehty tenkou vrstvu pasty a nechte ji působit. Potom lak odstraníte za pomocí klasického rejžáku. Potom už jen stačí být trpělivý a pořádně drhnout. Díky speciálním látkám, které obvykle bělí zuby, vybělí i vaše zažloutlé nehty během pár minut.

Péče o ruce

Co se starostlivosti o ruce týče, je dobré minimálně jednou denně namazat si je krémem, nejlépe večer, aby se vsákl do kůže. Dvakrát do týdne je dobré, abyste pouze do nehtů a kůžičky aplikovali olej, a to buď přímo nehtový, nebo i klidně nějaký, co najdete u sebe v kuchyni. Nezapomínejte na pestrou stravu a doplňujte selen a zinek, nejlépe ve formě tabletek. Ta vám zajistí, že přijímáte skutečně denní doporučenou dávku. Pravidelně pijte a to nejdůležitější, nehty si nekousejte! 

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články