Pejsek ztratil všechnu srst a byl na tom opravdu špatně. Po záchraně nemůže přestat vrtět ocasem

S pejskem bylo opravdu špatně zacházeno a nakonec skončil na ulici. Tam ho naštěstí dobří lidé zachránili a on dostal druhou šanci.

                   

Nejspíš byste fenku jménem Pepper nepoznali, kdybyste viděli, jak vypadala před lety. Dnes je z ní totiž starší šťastná fenka s lesklou černou srstí, ale ještě před několika týdny byla na ulici v hrozných podmínkách. A kdyby nebylo dobrých lidí, kteří se rozhodli, že ji zachrání, nejspíš by tady už ani nebyla. Byla na tom totiž opravdu špatně.

Byla bez srsti

Před několika týdny zavolal záchranné skupině znepokojený občan ohledně psa ležícího pod autem v indickém Udaipuru. Nejen, že tato fenka byla bez domova, ale také trpěla silným svrabem, který ji připravil o srst a také ji to tak moc svědilo, že měla po těle krvavé rány. I přes svoji bolest ale stále neztratila důvěru v lidi.

Jakmile spatřila, že se k ní blíží skupinka lidí, poznala, že jí chtějí pomoci a ihned začala vrtět ocáskem. Zpočátku se všichni báli, že tento svrab už nepůjde vyléčit a že na svoji nemoc zemře. Ale naštěstí byla nalezena právě včas a tým Animal Aid ji odvezl do útulku této organizace.

Nyní je velmi šťastná

Tam se léčila se svrabem dlouhé 4 týdny. Dostávala různé léky a dvakrát týdně také léčivou koupel. Také ji museli vykastrovat a dostala injekci proti vzteklině. I přes to, že to pro ni muselo být velmi nepohodlné, držela se opravdu statečně. A o čtyři týdny později vypadala jako úplně jiný pes. Když jí znovu narostla srst a zmizela bolestivá a svědivá kůže, mohla se Pepper pohybovat po útulku. A dokonce jí našli nový domov.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články