Žena si prošla peklem v nemocnici, kam byla převezena poté, co měla podezření na infarkt. Z nemocnice raději utekla

Na internetu byla sdílena situace, která se neměla stát. Poté, co dcera začala mít podezření na infarkt své maminky, zavolala záchrannou službu a tím začal kolotoč příšerných zážitků.

zdravotníci nohy ruka
                   

Žena z Varšavy se rozhodla sdílet její příběh, který byl rozhodně šokující a určitě by byla raději, kdyby se nikdy nic podobného nestalo. Její matku nechala převézt do nemocnice v Bródně, protože měla podezření na infarkt. Matka v mdlobách i upadla a krvácela z hlavy. Je až k nevíře, jak v nemocnici s touto ženou zacházeli a jaká ji byla poskytnuta pomoc. Tato žena může mluvit o štěstí, že je ještě vůbec naživu.

Nezachraňující záchranná služba

Dcera po tomto zážitku nehodlala mlčet o tom, jak bylo zacházeno s její nemocnou matkou a vše zveřejnila. Uživatelka sociálních sítí Maja Lachowicz na internetu popsala, čím vším si musela její nemocná matka projít ve varšavské nemocnici Bródno. Žena přijela do nemocnice s těžkou zimnicí, bolestí hlavy, záchvaty hrudníku a chronickou bolestí. Ovšem nebylo by to poprvé co se Majina matka cítí takto zle. Ale vždy tyto příznaky odezněly po pár hodinách. Tentokrát už bohužel ne.

Maja hledala na internetu, co by měla dělat, když se u její matky objeví takovéto příznaky a najednou uslyšela za dveřmi ránu. Když se šla podívat, co to bylo, uviděla svou matku na zemi a pokrytou krví. Nečekala a okamžitě volala záchranou službu. Ta přijela až za 30 minut a chování zdravotníků bylo naprosto nepochopitelné. Maja se svěřila, že její matka byla sotva při vědomí. Záchranáři jí měřili krevní tlak, jestli pila alkohol a jestli se jí to již někdy stalo. Pak jí řekli, aby vstala a lehla si na postel!

žena pod dekou i

Strach v nemocnici

Maja matku zvedla, ale položit ji nemohla, protože cítila nesnesitelnou bolest a nemohla klidně dýchat. Navíc měla silnou zimnici, tak záchranáři řekli Maje, aby matku něčím přikryla. Řekli jí, aby se uklidnila a netřásla se. K tomu všemu se jeden ze záchranářů opřel o zrcadlo a rozbil ho. Místo omluvy však přišla výhružka, že tam již nepřijde. Nakonec museli vzít matku do nemocnice na vyšetření a šití poraněné hlavy. Záchranáři řekli nemocné ženě, aby se oblékla a vzala si s sebou telefon, protože na zpáteční cestu bude potřebovat taxi.

V nemocnici se objevil další problém – nedostatek místa. Záchranáři nechali ženu na chodbě a nezapomněli zdůraznit, že se o ni jen tak někdo nepostará. Na té stejné chodbě již čekala žena s podezřením na infarkt několik hodin bez jídla, pití nebo nějaké konzultace. Stejně tak muž, kterého dotlačili na postel, kde se začal dusit a personál jen přihlížel. Když to ženy uviděly, věděly, že se pomoci nedočkají a rozhodly se z nemocnice uprchnout. Zavolaly si taxi a jely raději domů. Maja svůj příběh končí tak, že by bylo lepší zdravotní péči říkat služba smrti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články