Pes, který se nudil sám na dvoře, vymyslel geniální hru, do níž se s radostí připojili i všichni kolemjdoucí

Fenka border kolie byla sama na dvoře a k dispozici měla jen jeden míč. A protože jsou psi vynalézaví, vymyslela hru, která bude bavit nejen ji, ale i kolemjdoucí lidi.

kolie tráva listy i Zdroj fotografie: Freeimages
                   

Pes, který se nudí dokáže vymyslet kdeco. Někdy je to rozcupování bot, polštářků nebo celého gauče. Nudící se pes venku zase třeba honí menší zvířata, ale nezřídka se stává, že pes za plotem štěká na kolemjdoucí lidi a dává tak najevo, že to je jeho území. Ovšem tato kolie si z kolemjdoucích lidí udělala kamarády, kteří se zapojili do její hry.

Osamělá fenka

Fenka border kolie jménem Sue žijící v Nizozemsku zřejmě nepatří mezi psy, kteří by z nudy vykopávali na zahradě díry, okusovali kde co nebo se honila za menším zvířectvem. Sue ráda tráví své dny na dvoře, který je upravený a zřejmě i dost velký. A přestože není zcela oplocen, Sue nikdy neuteče a zdržuje se jen na svém dvorku. O border koliích se říká, že to jsou velmi inteligentní a loajální plemena.

Sue má zřejmě všechno, co k životu potřebuje a zdá se, že je i velmi dobře vycvičená a lidé se k ní chovají hezky, neboť nemá potřebu využít možnost k útěku. Má všechno kromě lidské společnosti. A když psům chybí „jejich“ člověk, často se stává, že se začnou nudit. Proto si Sue vymyslela vlastní hru, kterou ale sousedé a ostatní lidé nepochopili. Nějakou dobu trvalo, než lidé pochopili, co ten pes vlastně chce.

Ze hry se stal rituál

Sue měla na svém dvorku k dispozici míč, se kterým si mohla hrát. Ale samotná hra ji zřejmě nebavila, tak chtěla do své hry zapojit i lidi. Začala ten míč vyhazovat přes plot a čekala jestli jí míč někdo z kolemjdoucích vrátí zpět. Lidem to nějakou dobu trvalo, ale pochopili, že si Sue chce hrát a tak když hodila míč přes plot, kdo šel okolo, vrátil jí ho.

Nejdříve Sue vraceli míč jen sousedé, kteří psa znali, ale po nějaké době se hry začali zúčastňovat i náhodní kolemjdoucí. Každý, kdo jen třeba na kole okolo Sue sesedl z kola, aby vrátili fence její míček. Sue to samozřejmě bavilo, protože získala pozornost lidí, která jí doma chyběla. Po nějaké době se z hry už stal jakýsi rituál a lidé se při cestě už rozhlíželi, jestli uvidí míč, který by mohli psovi hodit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články