Malý pes zůstal uvězněn na dně 30metrové studny. Naštěstí si jej všiml kolemjdoucí

Dobročinné organizaci se podařilo díky všímavosti mladého muže zachránit psa, který se málem utopil ve 30metrové studně.

                   

Organizaci pro záchranu zvířat Animal Aid Unlimited se podařilo zachránit dalšího psa v nouzi –  tentokrát však před utonutím ve 30 metrů hluboké studni. Nešťastného pejska si všiml kolemjdoucí, když se zoufale snažil udržet hlavu nad vodou, ze všech sil se chtěl vylézt ven.

Záchrana tonoucího psa

Když si mladík všimnul, že se ve studni topí nebohý chlupáč, na nic neváhal a ihned zavolal záchrannou skupinu, která byla brzy na místě. Nikdo nevěděl, jak dlouho se pes na dně studny topí – jasné však bylo, že potřebuje urgentní pomoc. Bylo na něm totiž vidět, že je již velmi vyčerpaný, takže nebyl čas na žádné přemýšlení, ale na rychlou akci.

Tým se rychle pustil do práce. Jeden z dobrovolníků jménem Ganpat, odvážně slezl dolů, aby se jí pokusil dostat do bezpečí. Jakmile fenka uviděla, že se pro ni někdo blíží, okamžitě se vzchopila a z posledních sil držela hlavu nad vodou, aby ji mohl bezpečně uvázat a zachytit ji do sítě. Poté je ostatní dobrovolníci vytáhli zpět na suchou zem a do bezpečí.

Pes se dostal do dobrých rukou

Jakmile se pes dostal do rukou záchranné organizace, nechali jej dobrovolníci zkontrolovat veterinářem. Přestože se celý třásl strachem, naštěstí byl i po tak děsivém utrpení v pořádku a co se týče jeho zdraví, nedošlo k žádnému tělesnému poškození – tedy kromě poškození drápků a tlapek, protože se zoufale držel ostrého kamene, který byl jeho jediným záchytným místem odpočinku ve studni.

Dobrovolníci jsou přesvědčeni, že až se zachráněný pes z tohoto děsivého šoku plně zotaví, bude z něj milý domácí mazlíček. Nyní se však musí dát dohromady a poté čekat v útulku na svého budoucího majitele. Níže se můžete podívat na dojemné video z této záchranné akce:

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články