Právě vyhledáváte: Péče o rostliny

Tipy zkušených floristek, jak udržet řezané tulipány co nejdéle čerstvé

Tulipány jsou neodmyslitelnou součástí jara. Pěkně uspořádané řezané tulipány ve váze dokonale ozdobí interiér a dodají mu jarní nádech. Je tedy veliká škoda, když po pár dnech zvadnou a vy je musíte vyhodit.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Zahrádkaření může podle vědců zvýšit emoční pohodu, stejně jako jízda na kole nebo procházka

Pokud se cítíte na dně, vezměte do ruky rýč a lopatku a vydejte se na zahrádku. Studie z května 2020 dospěla k závěru, že domácí zahradničení je stejně emocionálně naplňující jako jiné volnočasové aktivity, například jízda na kole nebo procházka.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Jaro je tady a zahrada si žádá přípravu na teplé počasí. Tyto práce můžete provádět již v dubnu

Ptáci zpívají, venku se otepluje, všechno začíná kvést, zkrátka jaro je tady. Příroda se probouzí a to znamená, že na nás čeká práce na zahradě. Seznam následujících prací můžete začít realizovat již v dubnu, je potřeba připravit svou zahradu na teplé počasí.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Jak se správně starat o sukulenty. Nepotřebují příliš vody, ale vhodné podmínky

Ideální interiérová rostlina pro všechny zapomnětlivé, kterým uhyne doslova každá kytka suchem? Sukulenty jsou právě těmi rostlinami, které jsou vhodné pro všechny, kterým každodenní zálivka příliš neříká. I tak ale vyžadují péči, aby se jim dařilo a exotický vzhled zpříjemnil bydlení nebo kancelář.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Pěstování citrónu na parapetu v domácím skleníku pro začátečníky

Citróny jsou zdravé a užitečné plody, které pomohou udržet naše zdraví i čistou domácnost. Vypěstovat si je doma na zahrádce nebo balkóně zní jako docela dobrý nápad, ale spousta lidí si na to netroufne.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Tipy, jak vytvořit z nudných květináčů originální umělecká díla

Možná jste si už všimli, pokud si domů rádi kupujete květiny, že většina z nich je v obchodech prodávána v plastových, zpravidla hnědých, květináčích, které jsou sice ideální pro jejich pěstování, ale moc parády nenadělají. Dnes pro vás máme několik nápadů, jak si tyto květináče ozdobit, aby váš interiér vypadal krásně, stylově a útulně. Vezměte do zbraně lepicí pistoli.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Pěstování ananasu doma nebo na zahradě. Tipy, které musíte znát

Ananas, ovoce pocházející z tropické rostliny, nevyžaduje nadměrnou péči a vyskytuje se hlavně v jihoamerických zemích. Věřte nebo ne, ale vypěstovat si jej můžete i u sebe doma, protože v mírném nebo tropickém podnebí poroste mnohem lépe. Pokud si na takový pokus troufnete, máme pro vás pár tipů, jak pěstovat ananas doma nebo na zahradě.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Překvapivé způsoby, jakými květiny působí na naše emoce a eliminují zdravotní problémy

Květiny byly vždy pěstovány pro svou krásu, vůni a slavnostní význam. Ale uvažovali jste někdy o jejich vlivu na naši emocionální pohodu? Existuje spousta studií o psychologických a fyziologických účincích vystavení květin.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Hydroponie: Technika pěstování rostlin bez půdy. Vhodná pro lidi bez zahrady

Pokud se rádi věnujete pěstování rostlin a zahradničení, jistě jste už slyšeli o hydroponii, technice pěstování rostlin jak ve vodě, tak ve směsi bez půdy. Tato metoda začíná získávat čím dál tím větší oblibu, protože je velmi jednoduchá a zábavná. Jedná se v podstatě o způsob, jak dodat své domácnosti modernější a elegantnější styl.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Věci běžného užívání, které patří do kompostu, aniž bychom o tom věděli

Kompostování je skvělý způsob, jak snížit domácí odpad a s malým přičiněním chránit naši planetu. Navíc je to velice snadné na provedení, většina lidí s domem a zahradou už moc dobře ví, jak správně recyklovat zbytky potravin do kompostu. Existují ale předměty běžně užívané v domácnosti, o nichž jsme netušili, že jsou kompostovatelné. 

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Venkovní dekorační bedna na květiny. K výrobě vám budou stačit prkna, vrtačka a pár šroubů

Vlastnoruční výrobky jsou vždycky ty nejkrásnější. Když k tomu připojíte ještě kouzlo matky přírody, můžete získat neuvěřitelnou dekoraci zahrady, která vám vezme dech. Je to perfektní projekt pro začínající jaro.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Opětovné využití banánových slupek. Zapojte je do péče o pleť nebo zahradu

V rámci úsilí o recyklaci, opětovné použití a snižování odpadu podniká spousta lidí a firem změny ve svém životním stylu. Například společnost Chiquita zavedla zvláštní kroky k zajištění, aby nedošlo ke zbytečné ztrátě i jednoho banánu. Pokud některé nejsou dost dobré na to, aby byly umístěny na pulty obchodů, pak se z něj vyrábí banánové pyré nebo mouka.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Výroba malé zahrádky přímo ve vašem domě nebo bytě v několika krocích

Pokud vás láká zahradničení, ale zahradu nemáte, nevěšte hlavu. Rostliny lze úspěšně pěstovat i v domácích podmínkách, jen je potřeba vědět, jak správně postupovat. Nic vám nebrání mít část živé přírody doma a užívat si toto propojení.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ