Podivně končící vyvrcholení. Nechybí kýchání, chřipka i halucinace

                   

Pro většinu lidí orgasmus představuje okamžik uvolnění a naprostého potěšení. Ovšem u některých může tento pocit absolutního štěstí končit celkem neočekávanými stavy. Pojďme se společně podívat na nejpodivnější příznaky, které mohou nastat po sexuálním vyvrcholení.

Halucinace

Některé ženy tvrdí, že je jejich partner během pohlavního styku dokáže poslat do zcela jiného světa. Popisují pocity lehkosti, jako kdyby se nadnášely, vyšly ze svého těla.

Pláč

Slzy nebo celkový pocit smutku, deprese, úzkosti nebo rozrušení po sexu jsou příznaky stavu zvaného postkoitální dysforie. Je to celkem běžný stav, který se děje ve stabilním vztahu.

Kýchání

U malého procenta jedinců se po orgasmu může vyvinout chronické kýchání nebo rýma. Odborníci se domnívají, že aktivace jedné části parasympatického nervového systému při vyvrcholení může dráždit další část mozku, což zapříčiní kýchání.

Epileptické záchvaty

Vědci tento stav nazývají „orgasmolepsie“, forma reflexní epilepsie po orgasmu. Odborníci zcela nechápou, co tyto záchvaty způsobuje, ale domnívají se, že za to může náhlá reakce amygdaly v kombinaci s nedostatkem hypokretinu, k čemuž dochází při narkolepsii.

Onemocnění

Jedná se o vedlejší účinek, který může ovlivnit muže po ejakulaci. Výzkum zaznamenal muže, kteří hlásili silnou únavu, přehřátí a dočasnou formu chřipky po sexu. Nástup těchto příznaků je rychlý a může trvat 4 – 7 dní. Vědci vysvětlují, že lidské tělo může dočasně zaměnit bílkoviny ve svých vlastních spermiích za cizí útočníky, což zvyšuje reakci imunitního systému.

Bolest

Ženy mohou pociťovat bolest při orgasmu i přesto, že žádnou necítily během pohlavního styku. U některých mužů se vyskytly podobné problémy. Bylo zjištěno, že pacienti s chronickým onemocněním prostaty mohou potvrdit bolest při ejakulaci.

Bolest hlavy

V lékařské literatuře je více než 60 publikovaných článků na téma bolesti hlavy související s orgasmy. Tomu se také říká „bolest hlavy typu 2“ a je charakterizována jako akutní bolest začínající po jakémkoli vzrušení. Doba trvání se může pohybovat od několika minut do 3 hodin.

Orgasmus v noze

Některé ženy uvádějí, že po vaginálním nebo klitorálním orgasmu cítily stejný pocit v levé noze. Vědci se domnívají, že to může být způsobeno částečnou regenerací některých poškozených nervových vláken v noze.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Dailymail.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články