Otec s dcerou položili novou podlahu. Namísto dřeva zvolili neobvyklý materiál. Výsledek je ale perfektní

Tatínek se pro dceru rozhodl vymyslet společný projekt – rekonstrukce podlahy. Namísto toho, aby použili klasický materiál z obchodu, rozhodli se improvizovat.

Otec s dcerou se rozhodli pro rekonstrukci podlahy
                   

Na internetu se nachází spousta nápadů a návodů na různé zábavné, ale i praktické domácí projekty. Tyto nápady se nejčastěji šíří pod anglickou zkratkou DIY, tedy „Do it yourself“, což v překladu znamená „Udělej si sám“. Většina z nich má podobu snadného výrobku, který mnohdy k dokončení zabere pár minut času. V poslední době však začala být populární videa s mnohem delší dobou tvoření. V případě tohoto díla, které vytvořil otec společně se svou dcerou, se pravděpodobně jednalo o dlouhé hodiny času. Otec jako nejnovější projekt zvolil skutečnou výzvu. 

Nápad z internetu 

Ne všichni oplývají tvořivostí a představivostí. To ale v dnešní době vůbec nevadí. Naštěstí existuje spousta prostředků, které člověku pomáhají překonat problémy s nedostatkem kreativity. Tento tatínek nejraději hledal inspiraci na internetu, kde je nápadů nespočet. Malé děti milují projekty, které jsou na první pohled originální a neotřelé. Úkol, který tentokrát našel otec na internetu, byl jednoznačně jedním z nich. 

začátek projektu podlahy z mincí i

Podlaha z mincí 

Otec se rozhodl, že s dcerou ozdobí podlahu velmi netradičně. Jeho manželka se nestačila divit, když zjistila, že chce s dcerou vytvořit podlahu z mincí. Sama však pracovala v obchodě s dlaždicemi, proto tento neobvyklý návrh nakonec ocenila. Nápad byl na světě, zbývala už jen kvalitní realizace. Tatínek pro zmíněné účely zvolil centy, aby se jim tento projekt příliš neprodražil. Odhadnout celkové potřebné množství těchto mincí nebylo vůbec jednoduché. Otec se tedy rozhodl, že jednoduše začnou na podlahu lepit mince, které nasbírali a další seženou později. 

podlaha z mincí i

Výsledek byl fantastický 

Nakonec se ukázalo, že k pokrytí celé podlahy potřebovali neuvěřitelných 20 000 centů. Takové množství samozřejmě není jednoduché sehnat. Kvůli omezení v bance museli jako materiál nosit dvě krabice týdně. Pomocí těch nejhezčích a nejblyštivějších mincí se jim dokonce podařilo uprostřed místnosti vytvořit krásný vzor. Vzhledem k rozměrům místnosti se jedna řada rovnala zhruba 100 centům. Aby centy spolehlivě držely, vybral tatínek stavební lepidlo. Jelikož musely být centy také chráněny, jako poslední krok nanesli na mince epoxidový lak. 

výsledek projektu podlahy z mincí i
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články