Podvedených Čechů přibývá, v Česku řádí nový podvod s máslem. Zjistěte, na co si dát pozor

V době inflace je každá koruna velmi potřebná. Bohužel, ani tato situace nijak nezabrání podvodníkům přicházet s novými způsoby, jak lidi okrást.

Regál s máslem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Enormně rostoucí ceny mohou donutit některé jedince k opravdu zoufalým činům a podvodům. Smutné je, že i výrobci potravin a nejrůznější obchodníci dělají vše pro to, aby na potravinách vydělali a to co nejvíce nenápadně. Primárně jim jde o to, aby získali více peněz za produkty, které konkrétní ceně neodpovídají. A právě takové podvody jsou u obchodníků velmi oblíbené, zvlášť v dnešní době. Podvedených Čechů stále přibývá, tentokrát za vše může máslo.

Jak výrobci a obchodníci okrádají

Představte si obyčejnou kostku másla. To za poslední roky velmi podražilo. Většinou taková kostka váží 250 gramů, nehledě na výrobce, nehledě na značku. Označení máslo navíc mohou používat jen produkty splňující jasné podmínky, a tak bylo srovnávání výrobků napříč značkami i obchody velmi jednoduché. Nás ale v poslední době trápí především gramáž prodávaného produktu. V obchodech se často objevují produkty, které neodpovídají slíbené gramáži. Bohužel, většina lidí si tohoto problému vůbec nevšimne. 

Špatná gramáž

Mnoha Čechům se již stalo, že si koupili kostku másla, která slibovala váhu 250g, ve skutečnosti pak doma zjistili, že měla jen 170g. Navíc se v Česku začínají prodávat másla, která mají různou gramáž, ať už zmíněných 170g, nebo například 200g. V tento moment nastává určitý problém. Člověk už nemůže sledovat celkovou cenu produktu, ale musí přihlédnout také k ceně měrné. A jelikož mnozí na tuto cenu nekoukají, domů se pak nosí předražená másla, která navíc vydrží o dost méně.

regál s mlečnými výrobky v obchodě iZdroj fotografie: Depositphotos

Na co si dát pozor? 

Pozor si určitě dejte na produkty, kde měrná cena není udávána. Obchodníci u některých produktů měrnou cenu přidávají. Nejčastěji jde o cenu za 100g. Pokud produkt, který se chystáte koupit, tuto měrnou cenu nemá, budete si ji muset vypočítat sami. U másla je také důležité dát si pozor na složení.  Možná už jste zaznamenali, že některé máslo má 81 % a jiné zase 85 %. Jakmile kupujete máslo, které má pod 80 %, nemůže být označováno jako máslo. Obsah mléčného tuku by měl tedy být minimálně 80 %.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články