Žena chtěla ušetřit čas i peníze a myslela si, že na její podvod nikdo nepřijde. Místo toho jí ale hrozí vězení na několik let

Samoobslužné pokladny jsou novým trendem supermarketů. Při menším nákupu ušetří spoustu času. Žena ale chtěla ušetřit i peníze, její podvod jí však nevyšel.

ženy u pokladny zelenina i Zdroj fotografie: Freeimages
                   

Kdo by měl rád dlouhé čekání ve frontě v supermarketu. Zvlášť, když máte jen menší nákup a třeba ještě spěcháte. Pro tyto případy je skvělým řešením samoobslužná pokladna, kde si zboží „napípáte“ a zvážíte sami, vložíte peníze nebo kartu a za pár minut jste pryč. Ovšem málokdo si uvědomuje, že tyto pokladny jsou velmi dobře hlídané a člověk si musí dávat velký pozor na to, aby uvedl všechno zboží a hlavně správně.

Chyba na pokladně

V Dolnoslezském vojvodství, které sousedí s Českou republikou, v  Ząbkowicích Śląskie jsou též oblíbené samoobslužné pokladny v supermarketech a denně je využívá nespočet lidí. Stejně tak 47 letá žena, která se chtěla vyhnout dlouhým frontám u běžných pokladen. Bohužel ale udělala chybu, která nejde do hlavy. Na samoobslužné pokladně místo banánů, které chtěla koupit, zmáčkla jablka. Jablka byla ale o něco levnější.

Žena nejspíše netušila, jak moc jsou pokladny hlídané a v okamžiku k ní přistoupila ochranka. Téměř každý, kdo obstarává nákupy se snaží co nejvíce ušetřit. Někteří si za tímto účelem skládají jídelníček a podle něj i nákupní seznam a striktně jej dodržují. Někteří ale zvolili nelegální cestu za ušetřením. Stejně tak jako žena, která mohla ušetřit pár korun tím, že na pokladně zvolila levnější jablka místo banánů. Tento plán jí ale selhal.

pokladna muž košík maso iZdroj fotografie: Freeimages

Překliknutí nebo záměr?

Žena byla téměř okamžitě chycena ochrankou a odvedena na policii, kde musela svůj čin vysvětlit. 47 letá žena policii ale řekla, že je jen unavená a tím pádem nepozorná. Přesto jí ale za podvod hrozí až 8 let ve vězení. „47 letá žena čelí odpovědnosti za podvod, což je trestný čin podle článku 286 trestního zákoníku, trestaný odnětím svobody od 6 měsíců až na 8 let. Pro spáchání tohoto trestného činu není výše majetkové škody relevantní.“

To uvedl asp. Ks. Katarzyna Mazurek z okresního policejního ředitelství v  Ząbkowicích Śląskie. Mazurek též dodal, abychom nezapomínali, že vážné následky nemá jen podvádění při vážení zboží. Stejnou trestní odpovědnost může nést osoba, která třeba vymění nálepku nebo cenovku dražšího zboží za levnější. I v dnešní drahé době se podvody za cílem ušetřit pár korun nemusí vyplatit, proto je potřeba být u samoobslužné pokladny soustředění.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články