Pohlavní styk za časů karantén. Proč u některých párů klesla sexuální aktivita na minimum?

                   

Jakmile se v dnešní době narodí jakékoli miminko, máme tendenci jeho početí odůvodňovat karanténou. Obecně se předpokládá, že lockdown páry sblížil a většina sexuálně aktivních lidí se během domácí izolace oddávalo sexu více. Ovšem ne všichni. U některých lidí to mohlo mít přesně opačný efekt. Zatímco jiné páry vedly aktivnější sexuální život, u jiných byl odsunut na druhou kolej.

Sex za časů koronaviru

Očekávalo se, že mnoho lidí na začátku března 2020 povede aktivnější sexuální život z důvodu domácí izolace. Jak se ale ukázalo, ne všichni tento předpoklad dodrželi. Naopak. Páry se rozdělily do dvou skupin. Na ty, které se oddávaly sexuálním hrátkám mnohem častěji, a na ty, u nichž sexuální aktivita utichla. Sexuologové vysvětlují proč.

Méně sexu během karantény

Jedním z důvodů, proč měli lidé během lockdownu méně sexu, je nedostatek rovnováhy mezi časem pro sebe a bytím spolu. Pokud se spolu probouzíte, snídáte společně, pracujete oba doma, obědváte, vaříte, ležíte na gauči a vracíte se zpět do postele, je tato rovnováha narušena. Podle sexuologů navíc zmizí napětí a tajnosti. V minulosti mohl váš partner odejít do práce a vrátit se se vzrušujícím příběhem, zatímco teď oba sedíte celý den doma před notebookem v teplákách.

Méně atraktivity

A s tím se pojí další důvod. Když jste neustále doma, přestanete věnovat pozornost svému zevnějšku. Navíc, pokud jste byli zároveň nemocní, neměli jste ani sílu o sebe nějakým způsobem pečovat. Na co si brát hezké šaty, když víte, že budete celý den doma? Tepláky se staly vaší uniformou a přišli jste tak o komplimenty, příjemné pohledy atd. Díky lichotkám svého okolí se budete cítit atraktivnější, což může doma zajistit, že jste otevřenější sexuálním podnětům.

Vliv stresu

Koronavirus také způsobil u mnoha lidí vznik stresu. Lidé se obávají o své vztahy, zdraví, práci atd. A jak víme, stres může v oblasti sexu dopadnout dvěma způsoby. Někteří lidé mají kvůli stresu nižší libido, zatímco u jiných se tvoří další sexuální touhy, aby vybily napětí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Psychologiemagazine.nl

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články