Bezdomovec našel v koši obraz. Když zjistil, jakou má hodnotu, nevěřil vlastním uším

Během klasické prohlídky košů a popelnic našel bezdomovec skutečný poklad. Je pravděpodobné, že díky němu začne znovu normálně žít.

Bezdomovec leží na kousku kartonu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V životě se může udát skutečně mnoho věcí, kvůli kterým nakonec můžeme skončit na ulici. Přesně to se stalo i tomuto bezdomovci. Zemřela mu manželka, začal popíjet alkohol a vytvořená závislost ho nakonec připravila o byt. Skončil na ulici a dnes přežívá ze dne na den. Většinu času tráví hledáním potravy a žebráním. A právě hledání potravin a zajímavých věcí z něj nakonec udělalo bohatého člověka. 

Našel skutečný poklad

Bezdomovec Adam Gillian z kanadského Edmontonu si vydělával nacházením věcí v popelnici, které prodával mimo jiné do antikvariátů. Jednoho dne vstoupil do obchodu starožitníka Alexandra Archbolda. Navždy mu to změnilo život. Adam položil na Alexandrův pult různé předměty, včetně obrazu Bambiho, který našel ten den v popelnici. Rám byl rozbitý, ale kresba uvnitř byla kompletní a v pořádku. Alexander nabídl, že za kresbu zaplatí 20 kanadských dolarů. Adam souhlasil.

malířská paleta a obraz iZdroj fotografie: Depositphotos

Skutečná cena obrazu

Alexander se následně rozhodl, že zjistí skutečnou cenu obrazu. Ještě předtím ale vytáhl malbu z rámu a všiml si na zadní straně poznámky. Nakonec se ukázalo, že šlo o originální obraz Walta Disneyho, kterou namaloval v roce 1937. Jde tedy o zcela unikátní malbu, protože pohádka Bambi byla poprvé publikována až v roce 1942. Na přední straně kresby byla také certifikovaná známka Disney. Alexander si uvědomil, že Adamovi zaplatil za kresbu příliš málo. 

Alexander je čestný muž

Obraz, který mu Adam přinesl, nakonec prodal za 30 tisíc dolarů. Jelikož obraz koupil za tak nízkou cenu a je velmi spravedlivý, rozhodl se Adama vyhledat, aby mu mohl dát za obraz peníze, které si zasloužil. Naštěstí ho nemusel hledat moc dlouho, po týdnu se totiž objevil znovu v jeho obchodě. Alexander mu dal polovinu peněz z prodaného obrazu, tedy 15 tisíc dolarů, přibližně 300 000 korun. Nakonec pro něj uspořádal i sbírku, díky které se mu podařilo vybrat další 5 tisíc dolarů. Adam má teď díky svému nálezu šanci začít žít nový život.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články