Pokud během používání bankomatu uděláte tuto chybu, může vás čekat pokuta až 25 000 Kč

Používání bankomatu vás paradoxně může připravit o peníze. O svém se přesvědčila i žena z Polska, která zažila neobvyklou zkušenost, během které měla policii co vysvětlovat.

Muž u bankomatu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bankomat, oblíbený stroj, který používá každý z nás – někdo méně, někdo více. Primárně k němu chodíme proto, abychom z něj vybírali peníze, které máme na platební kartě. Někteří ho dokonce využívají k tomu, aby skrz něj vkládali peníze na svůj bankovní účet. Tak či onak, během používání bankomatu nikdo z nás neočekává, že by se mohlo stát něco zvláštního. Bohužel, občas dojde k situaci, kdy bankomat nefunguje tak, jak by měl. Své o tom ví i žena, která musela čelit nepříjemné zkušenosti.

Chtěla si jen vybrat peníze

Žena přišla k bankomatu, aby si vybrala peníze. Vše probíhalo naprosto normálně – do bankomatu vložila svou kartu, zvolila částku, kterou by ráda vybrala a následně čekala, než peníze vyjedou z bankomatu. Zvolila si výběr částky 5 000 Kč, po několika sekundách vyjela z bankomatu karta, ale peněz se nedočkala. Nabyla pocitu, že bankomat nefunguje a jelikož peníze z bankomatu nevyjely, myslela si, že jí částka nebyla stržena. Bohužel se spletla. O celé zkušenosti ani neinformovala svou banku. 

Nastala zajímavá situace

Po několika minutách k bankomatu přistoupila 40letá žena, která v něm našla již zmíněných 5 000 Kč, které po několika minutách z bankomatu nakonec vyjely. Namísto toho, aby žena kontaktovala firmu vlastnící bankomat a společně s ní zjistila, kdo si podle záběru z kamery peníze vybral, ale nevyzvedl, rozhodla se peníze si nechat. O několik hodin později zjistila žena, která se o výběr snažila, že jí z účtu bylo zmíněných 5 000 Kč odečteno. Kontaktovala banku, ta zase firmu vlastnící bankomat a té se podařilo zjistit, kdo částku odcizil. 

Žena u bankomatu iZdroj fotografie: Depositphotos

Na zlodějku čekala velká pokuta.

Žena, která odcizila 5 000 Kč, měla policii co vysvětlovat. Bohužel, z trestního činu se neměla šanci jakkoliv vymluvit a policisté ji tak za krádež uvalili pokutu ve výši 25 000 Kč. Kromě toho také musela vrátit 5 000 Kč ženě, která se o jejich výběr snažila. „Chvilka nepozornosti se může stát každému, ale pokud z bankomatu nedostanete peníze, které jste nedostali a na jeho obrazovce není žádné upozornění, kontaktujte firmu, která bankomat vlastní. Je možné, že se peníze v bankomatu zasekly, z účtu se vám však odečetly,” upozorňuje policejní oddělení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články