Policie vidí mladého muže sedícího na kraji silnice: Brzy poté pochopí vážnost celé situace

Policie si všimla mladého muže, jak posedává u kraje silnice. Podezřelého chlapce natáčeli na kameru, o několik minut později jim došlo, jak vážná situace se zde odehrává.

Muž na kraji cesty i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro policii to byl naprosto normální den, dokud si nevšimli něčeho podezřelého na kraji silnice. Když se přiblížili, všimli si, že jde o dospívajícího chlapce. Čas od času to má policie skutečně těžké. Někdy si všimnou něčeho, co by mohlo být trestné a ve skutečnosti se pak ukáže, že jde o něco jiného. Jindy jsou svědky situace, která vypadá naopak naprosto normálně, ale ve skutečnosti se v daný moment odehrává trestný čin. Tak či tak, policie musí za každé situace být při ruce, kdyby se odehrálo něco nekalého.

Chlapec u kraje silnice 

Podobné dilema měli i policisté, kteří byli na obhlídce. Všimli si chlapce, který byl u kraje silnice. Pravděpodobně si řeknete, že na klukovi, který sedí u krajnice, nemůže být nic zvláštního. Policie se ale i přes to rozhodla zkontrolovat celou situaci a tak se k chlapci přiblížila. A nakonec se to ukázalo jako dobrý krok. Devatenáctiletý student z Minnesoty v USA jménem Christopher Felix řídil své auto, aniž by si byl vědom, že ve stejný den bude oslavován jako hrdina a milovník zvířat.

Zachránce zvířat

Christopher řídil své auto, když přes silnici přeběhla veverka. Ve zpětném zrcátku pak viděl, jak malá veverka leží bez života na silnici. Namísto toho, aby Chris jel dál, rozhodl se zastavit a okamžitě veverku zkontrolovat.Byl jsem úplně šokován tím, co se stalo,“ říká Felix The Dodo a pokračuje: „Jediné, na co jsem myslel, bylo pokusit se veverce pomoci, protože jsem si myslel, že to bylo nejlepší. Nemohla se hýbat, tak jsem ji zvedl rukavicí, položil ji do trávy a snažil se ji dát první pomoc.” 

Celou akci zachytila policie

Christopher se snažil veverce zachránit život a po deseti minutách ho spatřila projíždějící policie. Přistoupili k teenagerovi, aby se ho zeptali, proč sedí u kraje silnice. Brzy na to jim došlo, o jak vážnou situaci jde. Nyní je Christopher chválen místními policejními úřady za jeho skvělé úsilí a také je oslavován jako hrdina mnoha z těch, kteří viděli záchranné video online. Veverku se mu totiž nakonec naštěstí podařilo zachránit. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články