Vysloužilý policista zachránil policejní psy před utracením. Dal za to všechny své našetřené peníze

Policista před důchodem udělal velké gesto. Ve prospěch policejních psů utratil velkou sumu peněz. Ničeho ale nelituje.

                   

Práce s policejními psy patří mezi jednu z nejnáročnějších prací pro milovníky zvířat. Spousta lidí to možná ani neví, ale policejní pes na rozdíl od člověka nesmí v žádném případě chybovat. Jejich výkony musí být vždy 100%, protože jsou k tomu cvičení. Policejní hlídky na ně spoléhají. Pokud pes neodvádí dobře svou práci, je nucen být přesunut buďto do útulku nebo dokonce může být i uspán.


Policejní psi nemají vůbec lehký život

Pes, který slouží policii, má velmi těžký život. Když odvádí svou práci špatně a není na něj spoleh, policisté se ho zbaví. Pokud ale dělá svou práci na jedničku, ani tak nemá po výsluze klid. Nikdo se pak o něj už nepostará. Většina psů skončí v útulku, v horším případě je rovnou utratí. Zní to skoro jako týrání zvířat a pravdou je, že od toho není daleko. Jaké jiné zvíře se trestá smrtí, když nesplní, co se po něm chce? Policista Bai Yang o tom ví své, a proto se rozhodl vzít jejich osud do vlastních rukou.

i


Policista vymyslel, jak zabránit krutému osudu psů

Bai Yang pracoval s policejními psy celých 15 let. Za tu dobu se po jeho boku vystřídalo přes třicet čtyřnohých spolupracovníků. Nyní se blížil jeho odchod do důchodu, a jelikož věděl, jak policejní psi končí, chtěl tomu zabránit. Yang je velkým milovníkem zvířat a nemohl se už koukat na to, jak se s policejními psy zachází. Vymyslel proto plán, jak zabránit jejich utrácení a zavírání do útulků. Pro jeho uskutečnění použil veškeré své úspory za celou svou kariéru u policie.


Vytvořil jim jejich vlastní domov

Yang nechal za všechny své peníze postavit speciální útulek pro psy. Nebyl to ale útulek jako takový, ale jednalo se spíše o rozsáhlý psí komplex, kde měli psi dostatek prostoru na hraní i trénování, na které byli zvyklí. Každý pes měl svůj vlastní prostor, nejednalo se o žádné klece.

i


Tato myšlenka domova pro vysloužilé psy ho napadla ještě v dobách, kdy sloužil u policie. Onemocněla tam tehdy jeho oblíbená psí svěřenkyně a měla být utracena. Yang s tím ale nesouhlasil a obětoval proto velkou sumu peněz pro její uzdravení. Což se mu po dlouhém úsilí nakonec vydařilo. Měl z jejího zachránění obrovskou radost a právě tehdy se začala v jeho hlavě rodit myšlenka na psí domov.


Bez peněz a volna, ale šťastný

Nyní, po odchodu do důchodu začal tvrdě pracovat na splnění svého cíle. Má na starosti už několik desítek psů a nezbývá mu čas ani na dovolenou. Přesto ničeho nelituje. Psy má velmi rád a je šťastný, že jim poskytl nový domov, kde se cítí volní a šťastní. Péče o psy mu dělá radost a nikdy nelitoval takto investovaných peněz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články