Preferovaná poloha spánku je úzce spojena s charakterem a povahou člověka. Způsob, jakým člověk spí, vypovídá mnoho 

Spánek je základní lidskou potřebou. Když si člověk špatně lehne, může ráno litovat. Mnoho lidí však netuší, že poloha spánku vypovídá hodně i o osobnosti.

Čtyři různé polohy spánku
                   

Průměrný člověk stráví spánkem až třetinu svého života. Existují různé polohy spánku a každá z nich má své vlastní výhody a nevýhody. Poloha na zádech je považována za nejzdravější pro páteř, protože udržuje hlavu, krk a záda v rovině. Poloha na boku také udržuje tělo v rovině a je navíc užitečná pro lidi, kteří trpí rýmou nebo apnoe. Poloha na břiše je považována za nejméně zdravou pro páteř, protože zatěžuje krční a bederní oblast. Dokonce je pro mnoho lidí i nepohodlná. Podvědomá volba polohy ovšem mnoho o člověku vypovídá i v oblasti psychologie. 

Spánek na boku s mírně nataženýma nohama 

Tímto způsobem spí klidní a spokojení lidé. Skvěle se vypořádávají s negativní kritikou a neberou život moc vážně. Drtivou většinu času stráví s úsměvem na tváři a tato schopnost jim umožňuje být v životě flexibilní a vyrovnat se s jakoukoliv změnou. 

Ležení na boku s nohama u sebe 

Takzvaná poloha plodu bývá spojována s vyhledáváním bezpečí a soucitu. Tito lidé jsou spíše uzavření, proto se často cítí nepochopeni. Nejsilnější stránkou takového člověka je však jeho rozvinuté umělecké cítění. 

muž spí na boku i

Spánek na břiše s roztaženýma nohama 

Osobnost vůdce je spojená se spánkem na břiše. Jedná se o člověka, který často jedná impulzivně a díky tomu snadno přebírá iniciativu v osobní i pracovní rovině. Jedná se o člověka, který má rád svoji budoucnost naplánovanou a pod kontrolou. Je vytrvalý a zodpovědný, díky čemuž má potenciál být v životě velmi úspěšný. 

Spánek v pozoru 

Poloha v pozoru, tzv. na vojáka o člověku vypovídá, že zná své životní cíle a je odhodlaný pro jejich splnění udělat cokoliv. Jedná se o jedince, kteří jsou přísní, nároční, ale úplné maximum zároveň požadují i sami od sebe 

Poloha na zádech 

Pozitivní lidé s velmi silnou osobností spí na zádech. Milují život a jsou zvyklí být středem pozornosti mezi mnoha lidmi. Takové situace přímo zbožňují. Jsou pracovití, ale zároveň tvrdohlaví, to však protože, se nebojí říct, co si myslí. 

Muž leží v posteli na zádech i

Mírně zvednuté nohy 

Dobrodružnost a nevyzpytatelnost jsou vlastnosti těch, kteří spí na břiše a drží mírně zvednuté nohy. Tito lidé jsou náladoví, což jim v mnoha momentech, při interakci ve společnosti, způsobuje potíže. Jejich slabou stránkou je rozhodování. V profesním i osobním životě jsou spokojeni, když na ně okolí s ničím nenaléhá 

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články